Atlétika: az olimpiai bajnok győzött a szilveszteri futáson

MTI MTIMTI MTI
2017.01.01. 15:59
A rajt előtti pillanatok (Fotó: Reuters)
A férfiaknál az etióp Leul Aleme, a nőknél a kenyai Jemima Sumgong győzött a 92. Sao Pauló-i szilveszteri futóversenyen Brazíliában.

Aleme nagy hajrában előzte meg honfitársát, a 2014-ben első Dawit Admasut, míg a harmadik helyen a kenyai Stephen Kosgei ért a célba.

A nőknél az idén Rio de Janeiróban olimpiai bajnok Jemima Sumgong versenycsúccsal végzett az élen: a 15 kilométeres távon elért 48:35 perces eredménye 13 másodperccel jobb a szintén kenyai Priscah Jeptoo által 2011-ben futott eddigi csúcsnál. A korábban háromszor győztes etióp Ymer Ayalew ezúttal negyedik lett.

A férfiaknál 2010, a nőknél 2006 óta nem tudott hazai atléta nyerni Latin-Amerika legnagyobb utcai futóversenyén, amelyen ezúttal 35 országból mintegy 30 ezer futó vett részt.