Terry a 400. PL-meccsén sikerre vezette csapatát

2013.12.01. 17:03
John Terry góllal ünnepelte a 400. PL-meccsét (Fotók: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 13. fordulójában a Chelsea 0–1-ről fordítva végül 3–1-re legyőzte a Southamptont, míg a Manchester City szintén hazai pályán 3–0-ra diadalmaskodott a Swansea ellen.

CHELSEA–SOUTHAMPTON 3–1

A találkozó szinte még el sem kezdődött, a „szentek” máris magukhoz ragadták a vezetést. Mindössze tizenhárom másodperccel a kezdőrúgást követően Essien ért bele egy indításba rossz ütemben, a labda pedig Jay Rodriguez elé pattant, aki kapásból, laposan Petr Cech mellett a kapuba bombázott. 0–1

A gól az első tizenöt percre meg is fogta a Chelsea-t, a hazaiak teljesen átengedték a kezdeményezés lehetőségét a vendégeknek, akik azonban ezt nem tudták kihasználni, és inkább a saját térfelükön kezdtek el passzolgatni.

A 30. perc környékére aztán kezdett lassan magára találni José Mourinho együttese, és Fernando Torres, valamint Oscar fejesével kis híján az egyenlítő találatot is megszerezte.

A labdát ezt követően már sokkal többet birtokló „kékek” a hőn áhított góljukat – többek között Artur Boruc kapus remeklése miatt – így sem tudták megszerezni az első félidőben, a szünetre még 1–0-s southamptoni vezetés és Mourinho gondterhelt tekintete mellett vonulhattak a csapatok.

A Special One a szünetben valószínűleg elbeszélgetett a játékosaival, ennek ellenére a második félidőben elején is elég kilátástalannak tűntek a Chelsea támadásai, pedig a gólnál hatalmasat hibázó Essien helyére egy újabb csatárt, Demba Bát is behozta Mourinho.

Az 55. percben ennek ellenére egy kis kavarodás után mégis egyenlített a Chelsea. Juan Mata szögletét Braniszlav Ivanovics fejelte le Ramiresnek, aki kapásból lőtt. A középpályás löketét Boruc még fogni tudta, Gary Cahill 2 méterről érkező bólintását azonban már ő sem érhette el. 1–1

A gólnál a vendégek kapusa, Boruc megsérült, a helyén pedig a 21 esztendős Paulo Gazzaniga folytatta, aki nem túl szépen mutatkozott be. A 62. percben Mata sarokrúgása után visszapattant a labda a spanyolhoz, aki a szögletzászló mellől csavart középre. Az ötösön álló, 400. Premier League-meccsén szereplő John Terry pedig a frissen beállt argentin mellett a kapuba csúsztatott. 2–1

A kegyelemdöfést a „szenteknek” Demba Ba adta meg. A 90. percben Ramires cselezte át magát botladozva szinte az egész southamptoni védelmen, majd passzolt be, a középen jó ütemben érkező Demba Ba pedig becsúszva a kapuba pöccintette a labdát, s így beállította a végeredményt is. 3–1

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

Samir Nasri két góllal vette ki a részét a City sikeréből – itt épp az elsőt rúgja

MANCHESTER CITY–SWANSEA CITY 3–0

Manchesterben a hazai csapaté volt az első helyzet, ám Álvaro Negredo lövésénél nagyot védett Gerhard Tremmel, a világoskékek vezetését ugyanakkor ezzel nem sokáig tudta elodázni: 18 méterre a kaputól jutott szabadrúgáshoz a hazai csapat, a labda mögé Negredo állt, és a sorfal fölött, a ledermedt kapus mellett nagy erővel helyezett a jobb felső sarokba. 1–0

Agüero ezúttal gólt ugyan nem szerzett,
de látványos megoldásaiból nem volt hiány
Agüero ezúttal gólt ugyan nem szerzett, de látványos megoldásaiból nem volt hiány

A walesi csapat ugyanakkor egyáltalán nem játszott alárendelt szerepet, Michael Laudrup fiainak több lehetőségük volt, mint a hazaiaknak, ráadásul Martín Demichelis egyik megmozdulásánál a tizenegyes elmaradását is joggal reklamálhatták a vendégek. A BBC tudósítója még azt is megjegyezte, hogy a szünetig a szezonbeli legjobb ellenfél érkezett az Etihad Stadionba – leszámítva a Bayern Münchent.

Fordulás után ugyanakkor nem úgy alakult a mérkőzés képe, ahogy az első alapján várni lehetett. A második játékrész elején Sergio Agüero került hatalmas helyzetbe, és becsületére legyen mondva, nem a tizenegyesre hajtott, amikor a tizenhatoson belül jókora zavart okozott a hazaiak védekezésében, ám hiába vitte el Tremmel mellett is a labdát, kiszorított helyzetből csak az oldalhálót találta el.

Az 58. percben viszont megduplázta az előnyét a City: Yaya Touré indította Samir Nasrit, aki egy leheletfinom csellel üdvözölte a hátsóján előtte keresztbe száguldó Ashley Williamset, majd a kapuba lövés már nem okozott gondot számára. 2–0

A Swansea sorsa a 77. percben pecsételődött meg végképp: a jobb oldalon végfutó akció végén Pablo Zabaleta adott be laposan, középen Samir Nasri érkezett a legagilisabban, és 12 méterről pontosan helyezett a bal alsóba. 3–0

Már a második gól is nagyon megfogta a Swansea-t, a harmadik után pedig momentuma is alig akadt a vendégeknek. Sőt, ha a City kicsit jobban koncentrál – értsd: Alekszandr Kolarov vagy Fernandinho pontosabb –, kiütés is lehetett volna a vége, így „csak” 3–0-ra nyert a bajnokságban otthon továbbra is hibátlan City.