Premier League: leiskolázta ellenfelét a Manchester City

2018.04.22. 19:24
Raheem Sterling: egy gól és egy gólpassz (Fotó: AFP)
Hatalmas mezőnyfölényben futballozva 5–0-s győzelmet aratott a bajnok Manchester City a kieső helyen lévő Swansea City ellen a Premier League 35. fordulójában.

A manchesteriek már a 12. percben megszerezték a vezetést, Raheem Sterling passzát követően David Silva az ötös bal oldali sarkáról lőtt a hálóba (1–0).

A 16. percben Sterling villant, és közelről növelte az előnyt (2–0).

Az első félidőbeli fölényről az Opta adata árulkodik: a Manchester City játékosai 542 passzt mutattak be, szemben a Swansea 57 átadásával. A walesi csapat összteljesítményénél öt hazai játékos egymaga is jobban teljesített (Gündogan 89, Kompany 87, Laporte 86, Delph 69, David Silva 68).

A szünet után folytatódott a hazai fölény, az 54. percben Kevin De Bruyne 18 méterről gyilkos erejű gólt lőtt a jobb felső sarokba (3–0).

A 64. percben Gabriel Jesus tizenegyese a jobb kapufán csattant, a kipattanóra azonban Bernardo Silva rajtolt a legjobban (4–0).

A 88. percben aztán Gabriel Jesus csak szerzett egy gólt: Yaya Touré szépen emelt a védők mögé, a brazil válogatott csatár pedig senkitől sem zavarva a jobb felső sarokba fejelte a labdát (5–0).

ANGOL PREMIER LEAGUE
35. FORDULÓ
Manchester City–Swansea City 5–0
(D. Silva 12., Sterling 16., De Bruyne 54., B. Silva 64.,Gabriel Jesus 88.)

Korábban:
Arsenal–West Ham United 4–1 (Nacho Monreal 51., Ramsey 82., Lacazette 85., 89.., ill. Arnautovic 64.)
Stoke City–Burnley 1–1 (Badou N'Diaye 11., ill. Barnes 62.)

1. Manchester City 34 29 3 2 98–25 +73 90
2. Manchester United 34 23 5 6 65–26 +39 74
3. Liverpool 35 20 11 4 80–37 +43 71
4. Tottenham 34 20 8 6 66–31 +35 68
5. Chelsea 34 19 6 9 59–34 +25 63
6. Arsenal 34 17 6 11 66–46 +20 57
7. Burnley 35 14 11 10 35–32 +3 53