Prem. League: a Liverpool 6-0-ra nyert Suárez nélkül - videó

2013.04.27. 20:26
Borini ünnepli a Liverpool ötödik gólját (Fotó: Reuters)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 35. fordulójában a Liverpool idegenben 6–0-ra nyert a Newcastle vendégeként.

A liverpooliaknak ez volt az első meccsük, amelyen nem játszhatott a korábban harapásért tízmeccses eltiltást kapó Luis Suárez, s ahhoz képest, hogy az uruguayi a bajnokság második legeredményesebb góllövője, elég jól sikerült a Newcastle elleni meccs.

Brendan Rodgers együttese a kezdő sípszótól kezdve hatalmas nyomás alá helyezte a hazaiakat, s már a 3. percben előnyben volt Agger góljával.

A 2–0-s liverpooli előnyt hozó első játékrészt követően aztán beindult a henger. A Suárez helyén játszó Sturridge duplázott, a csereként beállt Borini is betalált, valamint Henderson is meglőtte saját maga második gólját.

A 'Pool végül 6–0-ra nyert – meggyőző játékkal. A Newcastle egyébként tíz emberrel zárta a meccset, mivel a 75. percben Mathieu Debuchy megkapta második sárgáját. A mérkőzést a St. James' Parkban 52 351 néző tekintette meg.

KORÁBBAN

A Bajnokok Ligája-indulásért küzdő Tottenhamnek csupán kilenc perc kellett, hogy a kiesés elől menekülni próbáló Wigan otthonában vezetést szerezzen Gareth Bale révén. Bár a walesi klasszis találatát inkább a Wigan játékosai hozták össze, miután Joel Robles kapus és Maynor Figueroa saját ötösükön belül passzolgatott, majd előbbi ki akart vágni a labdát az érkező Bale elől, de pont telibe találta, a labda pedig a Wigan hálójában kötött ki. Bale ezzel a nyolcadik walesi játékos lett, aki a Premier League-ben legalább 40 gólt szerzett.

Aztán 104 másodperc múlva a Wigan egalizált Emmerson Boyce fejes góljával, majd a második játékrészben Callum McManaman hatalmas gólt vágott távolról, így fordított a Wigan.

A Tottenham aztán mindent egy lapra feltéve támadott, s végül a 89. percben sikerült pontot mentenie: Aaron Lennon jobb oldali beadásánál Bale nem találta el a labdát, de az Boyce-ról végül így is a hazai kapuba pattant.

Gera Zoltán csapata, a West Brom idegenben 3–0-ra nyert a Southampton ellen, de a mérkőzés cseppet sem volt sima. A 70. percben a Premier League-ben ekkor debütáló Robert Madley játékvezető ugyanis két piros lapot is felmutatott. Egyet Gastón Ramíreznek könyöklésért, egyet pedig Marc-Antoine Fortuné-nak, amiért az fejbe vágta Ramírezt csúnya megmozdulásáért.

Fortuné egyébként kiállítása előtt gólt és gólpasszt is jegyzett. A Southampton végül kilenc emberrel fejezte be a meccset, Danny Fox ugyanis beleszállt Steven Reidbe, így ő is idő előtt mehetett zuhanyozni. A PL történetében ez volt a 17. meccs, amin pontosan három piros lap volt.

Az Everton zsinórban huszadik, Fulham elleni hazai bajnokiját nyerte meg Steven Pienaar góljával 1–0-ra.

A Stoke City Charlie Adam góljával három pontot gyűjtött be a Norwich ellen, amelyet így meg is előzött a tabellán.

PREMIER LEAGUE, 35. FORDULÓ
Newcastle–Liverpool 0–6
(Agger 3., Henderson 17., 76., Sturridge 54., 60., Borini 74.)
KORÁBBAN
Everton–Fulham 1–0 (Pienaar 16.)
Southampton–West Bromwich Albion 0–3 (Fortuné 6., Lukaku 67., Long 77.)
Stoke–Norwich 1–0 (Adam 46.)
Wigan–Tottenham 2–2 (Boyce 11., McManaman 49., ill. Bale 9., Boyce 89 – öngól)
Manchester City–West Ham United 2–1 (Agüerro 28., Y. Touré 83., ill. A. Carroll 94.)

1. Manchester United 34 27 3 4 78–35 +43 84
2. Manchester City 34 21 8 5 61–31 +30 71
3. Arsenal 34 18 9 7 65–35 +30 63
4. Chelsea 33 18 8 7 66–35 +31 62
5. Tottenham 34 18 8 8 60–43 +17 62
6. Everton 35 15 14 6 52–38 +14 59
7. Liverpool 35 14 12 9 67–42 +25 54
8. West Bromwich Albion 34 14 6 14 46–44 +2 48