Premier League: 90. percbeli góllal győzött a Tottenham

2014.11.23. 19:00
A Tottenham Hotspur a 90. percben szerzett góllal idegenben 2–1-re legyőzte a Hull Cityt az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 12. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén.

Jake Livermore alsó sarkos lövéssel szerezte meg a vezetést a hazaiaknak volt csapata ellen – londoni múltjára tekintettel nem ünnepelte meg a gólját –, és hiába a Tottenham nyomasztó labdabirtoklási fölénye, a szünetig nem változott az eredmény. Közben a Hull Citynek is voltak nagy helyzetei.

A fordulás után Gastón Ramírez szinte azonnal piros lapot kapott, s a Tottenham kihasználta az emberelőnyt. A 61. percben az utóbbi hetekben igen eredményesen futballozó Harry Kane kotorta be közelről a labdát, amely Christian Eriksen kapufás szabadrúgása nyomán pattant elé, majd a 90. percben Eriksen lőtte át az egyre kétségbeesettebben tömörülő hazai védelmet – eldöntve ezzel a meccset.

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
12. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések

Hull City–Tottenham 1–2 (Livermore 8., ill. Kane 61., Eriksen 90.)
Korábban
Crystal Palace–Liverpool 3–1 (Gayle 17., Ledley 78., Jedinak 81., ill. Lambert 2.)

1. Chelsea 12 10 2 30–11 +19 32
2. Southampton 11 8 1 2 23– 5 +18 25
3. Manchester City 12 7 3 2 24–13 +11 24
4. Manchester United 12 5 4 3 19–15 +4 19
5. Newcastle 12 5 4 3 14–15 –1 19
6. West Ham 12 5 3 4 20–16 +4 18
7. Swansea 12 5 3 4 16–13 +3 18
8. Arsenal 12 4 5 3 20–15 +5 17