PL: Vardy magára talált, a bajnok kiütötte a Man. Cityt

2016.12.10. 20:24
Jamie Vardy tarthatatlan volt a manchesteri védők számára (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) címvédője, a Leicester City hazai pályán a triplázó Jamie Vardy vezérletével 4–2-re legyőzte a Manchester Cityt.

A címvédő Leicester az előző öt bajnokiján csupán két pontot szerzett, ráadásul szerdán a Bajnokok Ligájában egy ötöst kapott a Portótól – igaz, itt a csoportelsőség már régen eldőlt, így gyakorlatilag ez a meccs tét nélküli volt a Leicester számára.

A Manchester City az előző körben otthon kikapott a Chelsea-től, de így is csak négy pont volt a hátránya a listavezetővel szemben, ráadásul az előző hat, címvédő elleni meccsét rendre megnyerte.

Na, az 5. percre gyakorlatilag minden előzetes várakozást ki lehetett dobni a kukába, előbb ugyanis Szlimani passzából Jamie Vardy volt eredményes, majd King lőtt óriási gólt 18 méterről a jobb felső sarokba (2–0).

Az előző bajnokságban 24 gólt szerző válogatott támadó 741 perces gólcsendet tört meg a PL-ben. Szlimani pedig Arsavin 2011-es produkciója óta az első, aki az első öt percben két gólpasszt is adott

Hogy maradjon a fordulóban eddig tapasztalt hármas hazai góltermés, arról a 20. percben Mahrez és Vardy gondoskodott, előbbi pimasz passzát követően utóbbi elhúzta a labdát Bravo mellett, és az üres kapuba passzolt (3–0).

A szünet után tovább nyomott a vendégcsapat, de Gündogan lövése is elkerülte kevéssel a hazai kaput, a hajrához közeledve pedig a címvédő újra betalált, egy védelmi hiba után Vardy csapott le a labdára, és kiszorított helyzetből az üres kapuba lőtt, a kapufáról a labda a háló felé pörgött, és teljes terjedelmével áthaladt a gólvonalon (4–0).

Vardy először triplázott a PL-ben.

A 82. percben megszületett a manchesteriek becsületgólja, Kolarov szabadrúgásból tekert a bal felső sarokba, majd a szerb beadása után Nolito is betalált, a Leicester azonban így is fölényesen nyert (4–2).

A manchesteriek 78 százalékban birtokolták a labdát a meccsen.

Sokra mentek vele…

ANGOL PREMIER LEAGUE
15. FORDULÓ
Watford–Everton 3–2 (Okaka Chuka 36., 64., Prödl 59., ill. Lukaku 17., 86.)
Arsenal–Stoke City 3–1 (Walcott 42., Özil 50., Iwobi 75., ill. Adam 29. – 11-esből)
Burnley–AFC Bournemouth 3–2 (Hendrick 13., Ward 17., Boyd 75., ill. Afobe 45+2., Daniels 91.)
Hull City–Crystal Palace 3–3 (Snodgrass 27. – 11-esből, Diomande 72., Livermore 78., ill. Benteke 52. – 11-esből, Zaha 70., F. Campbell 89.)
Swansea City–Sunderland 3–0 (Sigurdsson 51. – 11-esből, Llorente 54., 80.)
Leicester City–Manchester City 4–2
(Vardy 3., 20., 79., King 5., ill. Kolarov 82., Nolito 90.)

1. Arsenal 15 10 4 1 36–15 +21 34
2. Chelsea 14 11 1 2 32–11 +21 34
3. Liverpool 14 9 3 2 35–18 +17 30
4. Manchester City 15 9 3 3 32–19 +13 30
5. Tottenham 14 7 6 1 24–10 +14 27
6. Manchester United 14 5 6 3 19–16 +3 21