PL: Vardy az öngólja után duplázott, ikszelt a Leicester

2021.09.25. 18:05
Őrületes meccsen ikszelt a Leicester és a Burnley (Fotó: AFP)
A Premier League 6. fordulójának szombati játéknapján a Leicester City 2–2-es döntetlent játszott hazai pályán a Burnley ellen, a West Ham United 2–1-re nyert a Leeds ellen, az Everton 2–0-ra legyőzte a Norwichot, míg a Watford és a Newcastle 1–1-es döntetlent játszott egymással.

Nem kezdte jól a bajnoki idényt a Leicester City, ahogyan ezt a meccset sem: már a 12. percben megszerezte a vezetést a Burnley, méghozzá Jaime Vardy öngóljával. A hazaiak rutinos csatára aztán gyorsan javított, hiszen a 37. percben az ő találatával egyenlített csapata, az öröm azonban nem tartott sokáig, hiszen három perccel később, Maxwel Cornet újra megszerezte a vezetést a vendégeknek (1–2). A hajrában aztán büntetőhöz jutott a Leicester, és a 85. percben Vardy nem is hibázott, így 2–2-es döntetlen lett a vége.

Két legjobb támadója, Richarlison és Dominic Calvert-Lewin nélkül kellett kiállnia az Evertonnak a sereghajtó Norwich ellen, de Andros Townsend tizenegyesgóljával már kevesebb mint fél óra elteltével megszerezte a vezetést. A második félidő hajrájához közelítve aztán Abdoulaye Doucoure gólja lezárta a meccset a liverpooliak javára (2–0).

A Leeds United már a 19. percben megszerezte a vezetést a remek formában lévő Raphinha góljával a West Ham ellen, ezt követően pedig mindkét csapat sorra dolgozta ki a helyzeteket az első félidőben. Az 53. percben kiegyenlített a vendégcsapat, de ezt a gólt érvénytelenítették, a 67. percben azonban már szabályosan is betalált a West Ham – Junior Firpo öngóljával. A 90. percben aztán jött Michail Antonio, aki megszerezte idénybeli 5. gólját, és megfordította a meccset a londoniak javára (1–2).

Több kulcsjátékosát is nélkülözte, Sean Longstaff révén mégis megszerezte a vezetést a Newcastle a Watford otthonában a 23. percben. A folytatásban mindkét csapat aktív volt, a Watford pedig Ismaila Sarr góljával kiegyenlített a hajrához közeledve. Ezt követően már csak lesgól született, maradt a döntetlen (1–1).

ANGOL PREMIER LEAGUE
6. FORDULÓ

Everton–Norwich City 2–0
(Townsend 29. – 11-esből, Doucoure 77.)
Leeds United–West Ham United 1–2 (Raphinha 19., ill. Firpo 67. – öngól, Antonio 90.)
Leicester–Burnley 2–2 (Vardy 37., 85. – a másodikat 11-esből, ill. Vardy 12. – öngól, Cornet 40.)
Watford–Newcastle United 1–1 (I. Sarr 72., ill. Longstaff 23.)