PL: újabb kiütés, MU-siker az év utolsó meccsén

2018.12.30. 19:26
Paul Pogba (jobbra) ismét nagyszerűen teljesített (Fotó: AFP)
A 2018-as esztendő utolsó Premier League-mérkőzésén a Manchester United 4–1-re legyőzte a Bournemouth-t.

Nem mondhatni, hogy története legjobb évét zárta a Manchester United, amely a Bournemouth ellen búcsúzott 2018-tól. Ole Gunnar Solskjaer harmadik bajnokija remek lehetőséget kínált arra, hogy az MU folytassa a José Mourinho menesztése óta mutatott jó formát, és a csapat nem is okozott csalódást az Old Trafford közönségének.

A házigazda már az 5. percben megszerezte a vezetést, Marcus Rashford gyakorlatilag a teljes védelmet megbolondítva tört be a jobb szélről a tizenhatoson belülre, centerezésére pedig Paul Pogba érkezett jó ütemben, és becsúszva a gólvonal mögé juttatta a labdát (1–0).

A francia középpályás ennyivel nem elégedett meg, a 33. percben Ander Herrera beadása után a kapust megelőzve bólintott a kapuba (2–0). Ezzel Pogba lett az első játékos Wayne Rooney (2012) óta, aki egymást követő két bajnokin tudott legalább két gólt szerezni a manchesteriek színeiben.

A szünet előtt még belefért egy gyors gólváltás, előbb Rashford lőtt estében a hosszúba Anthony Martial parádés löbbölése után, majd a korábban már veszélyeztető Nathan Aké szépített fejjel (3–1).

A második félidőben beállt Romelu Lukaku is, akinek mindössze két percre volt szüksége a gólhoz. A belga támadó Pogba indításával lépett ki – apró szépséghiba, hogy lesről –, és kanalazta el a labdát a jobb sarokba (4–1). Lukaku már a nyolcadik gólját jegyezte a Bournemouth ellen, ennél többször csak a West Ham United szurkolóit keserítette (kilencszer).

Hogy nem lehetett teljes a hazai drukkerek boldogsága, arról Eric Bailly tett: páros lábbal rácsúszott Ryan Fraserre, amiért Lee Mason kiállította az elefántcsontparti védőt.

A végeredménynél ez már nem osztott, nem szorzott, a Manchester United a harmadik meccsét is megnyerte Mourinho távozása óta, az 5–1 és 3–1 után ezúttal 4–1-re.

ANGOL PREMIER LEAGUE
20. FORDULÓ
Manchester United–Bournemouth 4–1
(Pogba 5., 33., Rashford 45., R. Lukaku 72., ill. Aké 45+2.)
Korábban
Burnley–West Ham United 2–0
(Ch. Wood 15., McNeil 34.)
Southampton–Manchester City 1–3 (Höjbjerg 37., ill. D. Silva 10., Ward-Prowse 45. – öngól, S. Agüero 45+3.)
Crystal Palace–Chelsea 0–1
(N'Golo Kanté 51.)
Szombat
Liverpool–Arsenal 5–1 (Firmino 14., 16., 65. – a harmadikat 11-esből, Mané 32., Szalah 45+2. – 11-esből, ill. Maitland-Niles 11.)
Brighton & Hove Albion–Everton 1–0
(Locadia 59.)
Fulham–Huddersfield Town 1–0
(Mitrovics 91.)
Leicester City–Cardiff City 0–1(Camarasa 92.)
Tottenham Hotspur–Wolverhampton Wanderers 1–3(Kane 22., ill. Boly 72., Jiménez 82., Hélder Costa 87.)
Watford–Newcastle United 1–1(Doucouré 82., ill. Rondón 29.)