PL: túl az 1000 gólon – az Arsenal elintézte a Watfordot

2018.03.11. 16:22
Mkhitaryan és Aubameyang nagyot játszott vasárnap (Fotó: AFP)
Az Arsenal 3–0-ra legyőzte a Watfordot az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 30. fordulójában.

Az Arsenal (és a menedzser Arsene Wenger) nem éppen a legszebb napjait éli, ezért minden győzelemre égető szüksége van.

Az Arsenal ennek megfelelően kezdte a Watford elleni hazai bajnokit, és már a 8. percben megszerezte a vezetést. Shkodran Mustafi különleges gólt szerzett, hiszen ez volt az Arsenal 1000. hazai találata a Premier League-ben, illetve a találatot előkészítő Mesut Özil az 50. gólpasszát szolgáltatta. Utóbbi adat a PL történetének leggyorsabbja, Özil 141 meccsen érte el ezt a számot, mindenki másnál korábban. Az előző rekordot Éric Cantona tartotta 143 mérkőzéssel.

Az 59. percben Henrih Mhitarjan passza után Pierre-Emerick Aubameyang kétgólosra növelte az Arsenal előnyét.

A Watford három perc múlva szépíthetett volna, ám Troy Deeney kihagyta a büntetőt. Illetve Petr Cech védte – a cseh kapus először hárított tizenegyest, amióta az Arsenal játékosa. A korábbi 16 alkalommal nem sikerült…

A 77. percben az Arsenal biztosította a győzelmet. Ezúttal Aubameyang adta a gólpasszt Mhitarjannak.

Cech 200. alkalommal hozott le meccset kapott gól nélkül az angol élvonalban.

ANGOL PREMIER LEAGUE
30. FORDULÓ
Arsenal–Watford 3–0
(Mustafi 8., Aubameyang 59., Mkhitarjan 77.)
AFC Bournemouth–Tottenham Hotspur 1–4 (Stanislas 7., ill. Alli 35., Szon Hung Min 62., 87., Aurier 91.)
Hétfőn:
21.00: Stoke City–Manchester City (Tv: Spíler Tv)
Korábban:
Chelsea–Crystal Palace 2–1 (Willian 25., Kelly 32. – öngól, ill. Van Aanholt 90.)
Manchester United–Liverpool 2–1(Rashford 14., 24., ill. Bailly 66. – öngól)
Everton–Brighton & Hove Albion 2–0 (Bong 60. – öngól, Tosun 76.)
Huddersfield Town–Swansea City 0–0
Newcastle United–Southampton 3–0 (Kenedy 2., 29., Ritchie 57.)
West Bromwich Albion–Leicester City 1–4 (Rondón 8., ill. Vardy 21., Mahrez 62., Iheanacho 76., Iborra 94.)
West Ham United–Burnley 0–3 (Barnes 66., Wood 70., 81.)

1. Manchester City 29 25 3 1 83–20 +63 78
2. Manchester United 30 20 5 5 58–23 +35 65
3. Tottenham 30 18 7 5 59–25 +34 61
4. Liverpool 30 17 9 4 68–34 +34 60
5. Chelsea 30 17 5 8 52–27 +25 56
6. Arsenal 30 14 6 10 55–41 +14 48
7. Burnley 30 11 10 9 27–26 +1 43