Ismét győzött idegenben a Manchester United, közel az Arsenal rekordja

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2021.04.11. 17:20
Az egyik főszereplő (fotó: AFP)
Az angol Premier League-ben a Manchester United 3–1-re győzött a Tottenham Hotspur otthonában.

ANGOL PREMIER LEAGUE
31. FORDULÓ
Tottenham Hotspur–Manchester United 1–3 (1–0)
London,
Tottenham Hotspur Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Kavanagh
Tottenham:
Lloris – Aurier, Dier, Rodon, Reguilón – Ndombélé (Lamela, 78.), Höjbjerg – Szon Hung Min, Lucas Moura (Bale, 82.), Lo Celso (Moussa Sissoko, 61.) – H. Kane. Menedzser: José Mourinho
Manchester United: D. Henderson – Wan-Bissaka, Lindelöf, Maguire, Shaw – Fred, McTominay – Bruno Fernandes (Matics, 90.), P. Pogba, Rashford (Greenwood, 72.) – Cavani. Menedzser: Ole Gunnar Solskjaer
Gólszerző: Szon Hung Min (40.), ill. Fred (57.), Cavani (79.), Greenwood (90+6.)

Arra készült a Tottenham, hogy 1990 után újra kétszer is megverje a bajnokságban a Manchester Unitedet: akkor olyan futballisták erősítették a két csapatot, mint Erik Thorstvedt, Gary Mabbutt, Paul Stewart, Najim, Paul Gascoigne vagy Gary Lineker, illetve Jim Leighton, Steve Bruce, Gary Pallister, Neil Webb, Bryan Robson, Paul Ince, Mark Robins, Brian McClair és Mark Hughes, a két menedzser pedig Terry Venables és Sir Alex Ferguson volt.

A londoniakat most José Mourinho vezette, aki 2016-ban azzal a szándékkal került a United élére, hogy ő lesz az új Ferguson, de kudarcot vallott, most nyilván a szokásosnál is jobbal felkészítette legénységét. Kellett is taktika, mert a United úgy érkezett e bajnokira, hogy előtte vendégként 22 PL-mérkőzésen nem kapott ki!

Talán a nagy taktikázás miatt lett olyan unalmas az első harminc perc, de aztán belecsaptak a lecsóba a felek! Cavani gólját nem adták meg, mert előtte odacsapott Szon Hung Min arcába McTominay, aki megúszta a második sárga lapját, és Cavani is hálás lehet, hogy nem kapott piros lapot, miután hátulról kiosztott egy lendületes sallert a neki odakönyöklő Diernek…

Nem sokra rá Kane és Lucas Moura rúgatott gólt Szon Hung Minnel, aki a pihenő után ziccert hibázott, így nem ő lett az első, aki egy idényben két bajnokin négy gólt lő a Unitednek (de a három így is rekord, Sergio Agüeróval holtversenyben). Cavani sem tudott közelről túljárni az ellenfél kapusának az eszén, szerencséjére Fred jókor érkezett a kipattanóra.

Lloris és Henderson is védett néhányat, majd a hajrára fordulva Edinson Cavani lőtt szép gólt, a győzelem küszöbére juttatva a manchesterieket. Cavani nem sokra rá a kapufára csúsztatta Pogba fejesét, felugrottak örömükben mégis az MU-hívek, mert mindez a saját kapujuk előtt történt, de ez az eset is mutatta, itt ma nem nyerhet a Tottenham.

Mason Greenwood a gólpassza után a 96. percben maga is betalált: immáron hivatalosan is ez Mourinho legrosszabb bajnoki idénye vezetőedzőként, tíz bajnoki vereséggel, sorozatban a 23. idegenbeli PL-mérkőzésén is veretlen maradt az United, a rekordot az Arsenal tartja, 27-tel.

Később

Sheffield United–Arsenal 0–3 (Lacazette 33., 85., Martinelli 72.)

Hétfőn
19.00: West Bromwich Albion–Southampton (Tv: Spíler1)
21.15: Brighton & Hove Albion–Everton (Tv: Digi Sport1)

20. Sheffield United31422517–55–3814

A TH 18 pontot veszített a bajnokságban győztes állásból.

90+7. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+6. PERC MASON GREENWOOD eldönti, jobbal a bal alsóba lő az ötös jobb sarka és egy szép csel után, Pogba passzát követően. Lloris beleért a bal kezével, de védeni nem tudott. 1–3!

90+4. perc Aurier letalpalja Shaw-t, de sárga lap nincs. Járt volna.

90+2. perc Moussa Sissoko kap sárga lapot Frd megrúgásáért.

Hat perc a ráadás!

90. perc Nemanja Matics be, Fernandes le.

A 11. meccse Mourinhónak az MU ellen odahaza, még soha nem kaptak ki!

Cavani: 7 gól az MU-ban a ligában, 5 fejes góllal.

85. perc Egy jobb oldali szöglet után Pogba A saját kapuja felé fejeli a labdát, a jobb felső elől egy méterről Cavani a kapufára tolja azt, szintén fejjel... MEGÚSZTA AZ MU!

82. perc Gareth Bale be, Moura le.

81. perc Aurier jobbal a jobb alsó mellé lő 22-ről.

Meglehet Mourinho 10. veresége egy bajnoki idényben, ez a negatív csúcsa!

79. PERC EDINSON CAVANI BETALÁL, Greenwood jobb oldali beadását az ötösről előrevetődve a bal alsóba fejeli, Aurier elől. 1–2!

78. perc Erik Lamela be, Ndombélé le, szűrő helyett támadó mindenes.

77. perc Moura megbokázza Fernandest.

74. perc A Pogba indította Greenwood lő az ötös jobb sarkának előterőből, 13 méterről jobbal milliméterekkel a rövid sarok mellé. De rajta volt amúgy Lloris.

A Spurs megnyerte előző 5 hazai meccsét, mindig legalább 2 gólt rúgva.

A Spurs csak hatot nyert meg utóbbi 28, United elleni hazai meccséből, igaz, hármat az utóbbi öt évben.

73. perc Mellé, Sissoko lő jobbal 21-ről a kapus elé, Aurier közelről a léc fölé húzza hátravetődve a labdát, de les.

73. perc Szon passzát Kane egy csel után balról jobbal hétről kapura teszi, laposan, éles szögből, ment jobb lábbal Henderson.

72. perc Rashford le, Mason Greenwood váltja.

70. perc Harry Maguire ellöki druszáját, sárga lap.

67. perc Luke Shaw
kap sárga lapot Moura buktatásáért.

66. perc Rodon ment Fernandes elől, de korner. A portugál adja be jobbról, jobbal, McTominay csak a kapu elé fejeli, tisztáz Ndombélé, aztán Pogba veszélyes beadását eltolja Cavani és a kapu elől Reguilón. Helyzet, Pogba sarkaz az ötösről egy jobb oldali beadás után, de blokkol nagyot lépve Dier!

63. perc Fernandes ballal 23-ról a bal alsóba lőne, de nagyot véd nagyot nyújtózkodva Lloris!

61. perc Lo Celso le, Moussa Sissoko be.

60. perc Moura Szon elé harcolja a labdát középről, aki az ötös bal sarka elől kapura lő, a jobb alsó előtt véd Henderson!

57. PERC ITT A GÓL, Cavani az ötös bal sarka elől a balra eldőlő Llorisba pazarolja a ziccerét, de jő FRED, és ballal négy méterről a léc alá lő. Éppen ő adta a passzt Cavaninak: 1–1!

55. perc Bissaka beadását McTominay jobbal 23-ról a bal alsóba rúgná, de véd vetődve Lloris.

52. perc MELLÉ, Pogba ad be jobbról Cavaninak, ment bevetődve az utolsó pillanatban előle Rodon.

52. perc Fernandes odatalpal Dier felé, de nincs sárga a VAR szerint sem.

48. perc Fernandes passzát nem lövi el az ötös bal sarka elől ballal Rashford, a csel jó, a beadás nem, Kane távolija meg a kapu tetején landol. Sárga lap aztán az Aurier alá odakaszáló Frednek.

47. perc Szon beadását kifejeli Pogba.

46. perc Fred jó nagyot rúg Ndombélébe a miheztartás végett.

46. PERC CSERE NINCS, FOLYTATJUK!

Ez a 4. olyan idény, amikor Szon jobbal és ballal is eljut legalább öt gólig a PL-ben. Rekord, Harry Kane-bal egyetemben. Szon három gólt lőtt egy idényben az MU-nak a két bajnokin, erre eleddig csak Sergio Agüero volt képes, 2015-ben!

E párharc legjobb góllövői
Denis Law 14
Wayne Rooney 11
Ryan Giggs 10
Sir Bobby Charlton 9
Ruud van Nistelrooy 7

45+4. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+2. perc Fernandes balról ballal most magasan ad be, picit magasan Cavaninak, rossz a hatméteres fejes.

45. perc Höjbjerg odalép Fernandesnek, és azonnal vissza is kapja. Három perc a ráadás.

41. perc Edinson Cavani kap sárga lapot, hátulról egy sallert levert ugyanis a neki előtte odakönyöklő Diernek, aztán el is lökte őt, immáron szemtől szemben. A védő elkaparta a jobb alsó és az uru csatár elöl Fernandes bal oldali beadását.

40. PERC EZ MÁR ÉRVÉNYES, SZON HUNG MIN lő kissé balról négy méterről a jobb alsóba Moura önzetlen passza után, ballal. 1–0! Kane előtte zseniálisan szöktette a brazil szélsőt.

Szon kapott egyet McTominaytől, miután Cavani lefutotta Diert Pogba szép irampassza után, és szép gólt nem lőtt. Illetve hát nem gólt.

33. PERC VEZET AZ UNITED, EDINSON CAVANI! Mondjuk mi, de nem ezt mondja a VAR.

32. perc Rashford kap Lo Celsótól az arcára egyet, sárga lap nincs.

Akkor olyan futballisták erősítették a két csapatot, mint Erik Thorstvedt, Gary Mabbutt, Paul Stewart, Najim, Paul Gascoigne vagy Gary Lineker, illetve Jim Leighton, Steve Bruce, Gary Pallister, Neil Webb, Bryan Robson, Paul Ince, Mark Robins, Brian McClair és Mark Hughes, a két menedzser pedig Terry Venables és Sir Alex Ferguson volt.

1990 után verheti meg újra oda-vissza a Totthenham a Unitedet.

22. perc Szon jobb oldali beadását elkapja a rövid felső és a gólra éhes Lo Celso elől Henderson.

18. perc Scott McTominay kap sárga lapot Aurier felrúgásáért.

16. perc Cavani passzol Rashford elé, aki jobbal azonnal lő az ötös jobb sarka elől, de hatalmasat blokkol Dier, becsúszva.

A Manchester United 22 idegenbeli bajnoki óta veretlen, 8 iksszel, a PL-rekord az Arsenalé, 27-tel. És a második legjobb sorozat is a londoniaké, 23-mal.

16. perc Ha lennének nézők, fütyülnének...

11. perc Aurier ad haza szépen Rashford elől, Fernandes beívelését követően.

9. perc Maguire menti fejjel Lucas jobb oldali beadását a bal sarok előtt. Nem is ő, Lindelöf volt.

8. perc Pogba feldobja a meccset, orron könyökli véletlenül Aurier-t. Volt Ligue 1-esek egymás között.

7. perc Nincs sok izgalom, sőt, addig olvasgassunk.

A 2005 óta tartó Glazer-érában a klub értéke is az egekbe szökött. De milyen áron?

Malcolm Glazer ténykedése a Manchester Unitednál tele van ellentmondásokkal. Volt egy magánember, aki mindenáron meg akarta szerezni a sportvilág egyik legértékesebb brandjét. Vagyonát négy és fél milliárd dollárra becsülték (több mint ezermilliárd forint), ennek ellenére a tízezer forint alatti nadrágokat vette előszeretettel, és ezt büszkén újságolta is. Ő az, aki visszafordíthatatlanul megváltoztatta a Manchester United sorsát, pedig állítólag egyszer sem tette be a lábát az Old Traffordra. Ki az a Malcolm Glazer, és hogyan jutott befolyáshoz a klubnál? A teljes cikk elolvasható a FourFourTwo.hu-n, IDE KATTINTVA!

4. perc Kemény belépőkkel, hajtós mezőnyjátékkal.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak fehér mezben és fekete nadrágban, a vendégek vörös mezben és fehér nadrágban.

Gyászszünet Fülöp herceg emlékére. Kétperces.

A walesi többek közt őszintén vallott az ufókról és a hozzájuk köthető összeesküvés-elméletekről, sőt, azt is megosztotta a nyilvánossággal, hogy egyszer látott is egy azonosítatlan repülő tárgyat, továbbá hisz a földönkívüliek létezésében.

Bale a Spurs YouTube-csatornájára feltöltött könnyed csevej során többnyire futballal és csapata szereplésével kapcsolatos témákat járt körül, ám akkor sem tért ki a válaszadás elől, amikor inkább poénnak szánt kérdést kapott csapattársától.

Gareth Bale, a Tottenham labdarúgócsapatának walesi szélsője érdekes beszélgetést folytatott klub- és válogatottbeli társával, Joe Rodonnal. A földönkívüliekről.
.
@Vivo_Power#COYSpic.twitter.com/3E123bgCPy

Egy kis örökmérleg:
195 találkozó, 53 londoni és 92 manchesteri sikerrel, 255, ill. 306 rúgott góllal.