PL: széttörték David Silva arcát? Nyert a Man. City - videó

2015.04.19. 16:32
A Manchester City 2–0-ra nyert a West Ham United ellen a Premier League 33. fordulójában. A találkozón Jesús Navas gyakorlatilag két gólpasszt adott (egyet az ellenfél játékosának), de mindenki David Silváért aggódik, akit hordágyon, oxigénmaszkkal kellett kórházba szállítani, miután Cheikhou Kouyaté lekönyökölte.

Manuel Pellegrini csapata arra készült, hogy egy győzelemmel egy pontra zárkózik fel a tegnap a Chelsea-től vereséget szenvedő városi rivális United mögé a bajnoki tabellán. A három pontot meg is szerezte a City, David Silvát azonban elveszítette – lehet, hogy az egész szezonra.

Hamar megszerezte a vezetést a manchesteri csapat. Jesús Navas elrobogott a jobb oldalon a 18. percben, középre adása után James Collins ért rendkívül szerencsétlenül a labdához, amelyet így átemelt a saját kapusa fölött. Egy csatártól az ellenfél kapujánál remek megoldás lett volna, így viszont mémekért kiáltó öngólt szerzett a vendégek labdarúgója. 1–0

A találat gyakorlatilag megpecsételte a WHU sorsát, a folytatásban nagy fölényben játszott a manchesteri klub, amely a 36. percben megduplázta előnyét. A 36. percben ismét Navas volt az előkészítő, ezúttal azonban már a csapattárs, Sergio Agüero volt a befejező. 2–0

Az argentin támadó az első, aki húsz gólig jutott ebben a szezonban a PL-ben.

A City győzelme egy pillanatig sem forgott veszélyben, sajnos azonban egy csúnya sérülés borzolta a kedélyeket a második félidőben. Cheikhou Kouyaté lekönyökölte David Silvát (a szenegáli megúszta egy sárgával...), aki az eset után a földön maradt. A spanyol középpályás láthatóan nem volt magánál, hét percig ápolták, majd oxigénmaszkkal az arcán, hordágyra rögzítve levitték a pályáról.

A hétperces ápolásnak köszönhetően kilencperces hosszabbítást rendelt el a játékvezető. A pályán történtek helyett azonban mindenki David Silváért aggódott, akinek az első hírek szerint eltört az arccsontja.