PL: Sterling góljával tett újabb lépést az aranyérem felé a Man. City

2017.12.27. 22:37
Sterling remek formában futballozik, ismét betalált (Fotó: AFP)
A Manchester City Raheem Sterling góljával 1–0-ra legyőzte a Newcastle-t az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 20. fordulójának egyetlen szerdai mérkőzésén.

Pep Guardiola három helyen változtatott a Bournemouth elleni győztes csapathoz képest, Fabian Delph és David Silva teljes pihenőt kapott, míg Leroy Sanét a cserék közé jelölte a spanyol szakember, aki Danilónak, Bernardo Silvának és Ilkay Gündogannak szavazott bizalmat.

A vendégek ezúttal 4–3–3-as felállásban léptek pályára, ám viszonylag hamar meg kellett keverni a lapokat, Vincent Kompanyt ugyanis hosszas ápolás után végül le kellett cserélni, Guardiola pedig kissé meglepő módon nem egy védőt, hanem Gabriel Jesust küldte be.

Ekkor már túl volt egy kapufán a City, az összes eddigi Newcastle elleni bajnokiján betaláló Sergio Agüero nem találta el jól a labdát Fernandinho remek ívelését követően. Az argentin tíz perccel később fejjel próbálkozott, ám ezúttal Rob Elliot védett hatalmasat.

A két játékos harmadik „találkozása” után is a hazaiak kapusa örülhetett, viszont a következő akciónál már megtört a jég: Kevin De Bruyne adott nagyszerű labdát Raheem Sterlingnek, aki az ötös sarkáról a rövid sarokba belsőzött (0–1).

Nem sokkal a szünet előtt ismét Agüero hibázott nagy helyzetben, a vendégek azonban így is előnnyel vonulhattak pihenőre, Nicolás Otamendi ugyanis óriásit mentett a gólvonalról Kyle Walker hibája után.

A Manchester City egyébként hatalmas fölényben futballozott az első játékrészben, 359-cel passzolt többet a Newcastle-nél, és 83 százalékban (!) birtokolta a labdát...

A fordulás után egy Agüero-lesgólt, valamint büntetőgyanús esetet jegyezhetünk fel (Dwight Gayle kapott sárga lapot színészkedésért), újabb találat azonban nem születet. Sorozatban aratott 18. győzelmének köszönhetően a City immár 15 ponttal vezeti a bajnokságot, és jó úton halad afelé, hogy ötödször elhódítsa a bajnoki címet.

ANGOL PREMIER LEAGUE

20. FORDULÓ

Newcastle United–Manchester City 0–1 (Sterling 31.)
Kedden játszották
Tottenham Hotspur–Southampton 5–2 (Kane 22., 39., 67., Alli 49., Szon Hung Min 51., ill. Boufal 64., Tadics 82.)
AFC Bournemouth–West Ham United 3–3 (Gosnling 29., Aké 57., Wilson 91., ill. Collins 7., Arnautovic 82., 89.)
Chelsea–Brighton & Hove Albion 2–0 (Morata 47., M. Alonso 61.)
Huddersfield Town–Stoke City 1–1 (Ince 10., ill. Sobhi 60.)
Manchester United–Burnley 2–2 (Lingard 53., 91., ill. Barnes 3., Defour 36.)
Watford–Leicester City 2–1 (Wague 45., Doucouré 65., ill. Mahrez 37.)
West Bromwich Albion–Everton 0–0
Liverpool–Swansea City 5–0
(Coutinho 6., Firmino 52., 66., Alexander-Arnold 65., Oxlade-Chamberlain 82.)