PL: Spurs-rekord; az Arsenal öngóllal nyert a címvédő ellen

2017.04.26. 22:58
A Tottenham 1–0-ra legyőzte a Crystal Palace-t (Fotó: AFP)
Az Arsenal a címvédő Leicestert, a Tottenham pedig a Crystal Palace-t győzte le 1–0-ra az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 28. fordulójából elhalasztott összecsapások szerdai pótlásán.

Noha az Arsenal óriási mezőnyfölényt alakított ki, ez helyzetekben nem nagyon mutatkozott meg. A címvédő Leicester hősiesen védekezett, ám a hajrában megtört: a 87. percben Nacho Monreal lőtt tizenhatról, a labda jócskán elkerülte volna a kaput, ám Roberth Huth pont rossz helyen állt, a labda pedig a mellkasáról a bal alsóba vágódott (1–0).

Huth öngólja

A vendégeknek már nem volt válaszuk a későn érkező találatra, így az Arsenal 1–0-ra győzött.

Az „ágyúsok” az utolsó pillanatig küzdenek – ezt bizonyítja, hogy Arsene Wenger csapata szezonbeli 29. gólját olyan jegyezte, ami a meccsek utolsó 30 percében esett.

A Tottenham Christian Eriksen távoli találatával szenvedte ki a három pontot a Crystal Palace otthonában.

Eriksen a Spurs legutóbbi tizenkét találkozóján esett 16 gólban is „benne volt” (öt találat, 11 assziszt).

Egy nullás sikerével a Tottenhamnek már 74 pontja van a bajnokságban, ami a legtöbb, amit a gárda a Premier League-ben története során szerzett.