PL: simán nyert az MU, kiütéses Pool-siker a derbin

2016.04.20. 22:59
Memphis Depay és a Manchester United még nem tett le a BL-indulásról (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) szerdai játéknapján a Manchester United 2–0-ra legyőzte a Crystal Palace-t, míg a Liverpool 4–0-ra kiütötte az Evertont a merseyside-i derbin. A játéknap harmadik mérkőzésén a West Ham 3–1-gyel tartotta otthon a három pontot a Watford ellen.

Már a mérkőzés elején előnybe került a Manchester United, nem is akármilyen góllal: Matteo Darmian száguldott el a bal szélen, lapos beadására pedig Damien Delaney érkezett, és nyolc méterről mintaszerűen lőtt az alsó sarokba – apró szépséghiba, hogy az ír védő a saját kapujába talált be.

A Crystal Palace játékosai a csapat 2013-as feljutása óta hat alkalommal szereztek öngólt a Premier League-ben, ebből hármat Delaney, aki a 34. percben kis híján összehozta a másodikat is, ám balszerencsés érintését követően a labda pár centivel elkerülte Julián Speroni kapuját, így a szünetre 1–0-s hazai előnnyel vonulhattak a csapatok.

Jobban kezdte a második játékrészt is Louis van Gaal együttese, amely az 55. percben gyönyörű góllal növelte előnyét: Blind szögletét követően középre fejelték ki a labdát a Crystal Palace védői, az érkező Darmian mellre vette, majd 16 méterről nagy erővel a jobb felső sarokba lőtt – ez volt az olasz védő első bajnoki gólja a „vörös ördögök" mezében.

A hátralévő időben több gólt is szerezhetett volna a United, Speroni azonban nagyszerűen védett, így a hazaiaknak be kellett érniük a kétgólos győzelemmel, amivel az MU egy pontra megközelítette a csütörtökön pályára lépő Arsenalt.

A MÁSIK KÉT MÉRKŐZÉSEN

Fél óra alatt lerendezte a Liverpool az Everton elleni városi rangadót. A „vörösök” a szünet előtt kétszer betaláltak Joel Robles kapujába, előbb Divock Origi, majd közvetlenül a lefújás előtt Mamadou Sakho szerzett gólt.

A szünetet követően pályára lépett a korábban a Ferencvárosban is megforduló Muhamed Besic, aki a PL­rekordot beállító Gareth Barry helyére szállt be – az angol középpályás 571. alkalommal kezdhetett angol élvonalbeli bajnokin, ezzel utolérte az eddigi rekorder David Jamest.

Besic csatasorba állítása sem segített a vendégeken, akik az 50. percben emberhátrányba (is) kerültek: Ramiro Funes Mori taposta meg csúnyán Origit, amiért Robert Madley játékvezető kiállította.

Tíz perccel a piros lapot követően a csereként beálló Daniel Sturridge növelte a hazaiak előnyét, majd negyedórával a lefújás előtt Philippe Coutinho is betalált, így a Liverpool fölényes, négygólos sikerrel tudta le a városi rangadót, és őrzi esélyét a Bajnokok Ligája-indulást jelentő negyedik hely elérésére.

Nem lesz azonban könnyű dolga a Poolnak, mivel az MU mellett a West Ham is nyerni tudott, a „kalapácsosok” 3–1­-re verték meg a mérkőzést emberhátrányban befejező Watfordot, aminek köszönhetően Slaven Bilic csapata négy pontra megközelített az Arsenalt.

ANGOL PREMIER LEAGUE
ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉSEK

30. FORDULÓ
West Ham United–Watford 3–1 (Carroll 11., Noble 45., 53. – mindkettő 11-esből, ill. Prödl 64.)
Manchester United–Crystal Palace 2–0 (Delaney 4. – öngól, Darmian 55.)