PL: Shelvey butasága után a Tottenham bedarálta a Newcastle-t

2017.08.13. 16:23
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 1. fordulójában a Tottenham Dele Alli és Ben Davies góljával idegenben 2–0-ra legyőzte a 48. percben Jonjo Shelvey buta szabálytalansága miatt megfogyatkozó Newcastle Unitedet.

Az első félidő Tottenham-mezőnyfölényt hozott, de igazán nagy átütőerő nélkül – cserébe hátul nem voltak túl masszívak a vendégek, ezt viszont a Newcastle nem tudta kihasználni.

A fordulást követően hamar megfogyatkozott a házigazda, Shelvey lépett rá a földön fekvő Alli lábára – közvetlenül a játékvezető előtt, villant is a piros.

Gyorsan gólra válthatta volna létszámfölényét a Spurs, de Harry Kane közeli ziccerét még védte Robert Elliot.

A 61. percben megtört a jég, a jobb oldali Eriksen-beadás után a folyamatosan „aprított” Alli estében terelte a kapuba a labdát, megszerezve a vezetést a vendégek számára (0–1).

A 70. percben eldőlt a mérkőzés, szépen folyt a labda a vendégjátékosok között, majd Eriksentől Davies elé került, aki laposan a kapuba passzolt (0–2).

A hazaiak az utolsó tíz percben többször is próbálkoztak, de a szépítés Christian Atsu lapos és Ciaran Clark léc felé tartó lövésénél sem jött össze, Hugo Lloris mind a kétszer a helyén volt, sőt az utolsó percben Kane még fölényesebbé tehette volna a sikert, de lövését ezúttal a jobb oldali kapufa „védte”.