PL: Sánchez nélkül botlott az Arsenal a Watford ellen

2017.10.14. 20:30
A Watford drámai hajrában győzte le az Arsenalt (Fotó: AFP)
Az Arsenal 2–1-re kikapott a Watfordtól az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 8. fordulójában.

Nem mondhatni, hogy a két csapat egymásnak ment volna a kezdő sípszó után, a találkozó első félideje nem bővelkedett a lövésekben és a helyzetekben. A 39. percben az „ágyúsok" tulajdonképpen az első lehetőségükből gólt szereztek, Per Mertesacker szöglet után hat méterről a kapu bal oldalába bólintott (1–0).

A 2015–2016-os szezon óta ez volt az Arsenal 35 fejes gólja.

A második játékrész sem a szép, élvezetes futballról szólt, noha Arsene Wenger csapata nagy mezőnyfölényt alakított ki, az előtérben inkább a küzdelem volt – ezt jelzi, hogy az első említendő helyzete az Arsenalnak az 58. percben volt.

A hetvenedik percben aztán Mesut Özil elpuskázott ziccere után a kontrából megindult a Watford, Héctor Bellerín pedig saját tizenhatosán belül szabálytalankodott, a játékvezető büntetőt ítélt – tegyük hozzá, kérdéses, Bellerín valóban hozzáért-e ellenfeléhez.

Troy Deeney mindenesetre a tizenegyest higgadtan értékesítette, a bal alsóba belsőzve a labdát (1–1).

A 82. percben a hazaiak egy megpattanó távoli lövés után majdnem fordítottak, ám a kapufa megmentette Wenger együttesét. A 92. percben viszont már senki és semmi sem menthette meg az Arsenalt, némi vendégszerencsétlenkedés végén Tom Cleverley bombázott Petr Cech kapujába!

A Watford így némileg meglepetésre 2–1-re legyőzte az Alexis Sánchezt nélkülöző Arsenalt, és felugrott a negyedik helyre, míg Wenger csapata a hatodik.

A Watford egyébként félelmetes végjátékokat produkált az elmúlt három bajnokiján: a Swansea ellen a 90. percben szerzett győztes gólt, míg a West Brom ellen a 95. percben egyenlített.

ANGOL PREMIER LEAGUE
8. FORDULÓ
Watford–Arsenal 2–1
(Deeney 71. – 11-esből, Cleverley 92., ill. Mertesacker 39.)
Burnley–West Ham United 1–1 (Wood 85., ill. Antonio 19.)
Crystal Palace–Chelsea 2–1 (Cabaye 11., Zaha 45., ill. Bakayoko 18.)
Manchester City–Stoke City 7–2 (Jesus 17., 55., Sterling 19., Silva 27., Fernandinho 60., L. Sané 62., Bernardo Silva 79., ill. Diouf 44., Walker 47. – öngól.)
Swansea City–Huddersfield Town 2–0 (Abraham 42., 48.)
Tottenham Hotspur–AFC Bournemouth 1–0 (Eriksen 47.)
Liverpool–Manchester United 0–0