nemzetisport.hu 2017.05.16 22:54 Frissítve: 2017.05.17 20:05

PL: Sánchez megmentette az Arsenalt; a Man. City nem hibázott

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 34. fordulójának kedden bepótolt mérkőzésein a Manchester City hazai pályán magabiztos, 3–1-es győzelmet aratott a West Bromwich Albion felett, míg a Bajnokok Ligája-indulást érő negyedik helyért küzdő Arsenal megizzadt, de két góllal nyert a sereghajtó Sunderland ellen.

Alexis Sánchezt nem tudta megakadályozni a gólszerzésben a Sunderland védelme (Fotók: AFP)

ARSENAL–SUNDERLAND

Ahhoz, hogy reális esélye maradjon a Bajnokok Ligája-szerepést érő negyedik hely megszerzésére, az Arsenal nem hibázhatott a sereghajtó Sunderland ellen. Az Achilles-ín-sérüléssel bajlódó Laurent Koscielnyt nélkülöző „ágyúsok” mindent meg is tettek azért, hogy minél hamarabb eldöntsék a meccset, ám az első félidőben hiába kísérleteztek 18 kapura lövéssel, nem sikerült betalálniuk.

A szünet után aztán Nacho Monreal ügyetlenkedése miatt majdnem gólt kaptak a hazaiak. A spanyol balhátvéd nagyon rosszul adta haza a labdát Petr Cechnek, aki – bár a labda mellé ment volna – kézzel szögletre mentett, az alapvonalról elvégzett közvetett szabadrúgást azonban elszórakozták a vendégek.

A 72. percben az Arsenal a sokadik helyzetét már gólra váltotta, mégpedig egy nem akármilyen összjáték végén: Granit Xhaka a Sunderland térfelének közepéről csodálatos labdát adott a bal oldalon meglépő Mesut Özilnek, aki egyből középre játszott Alexis Sánchezhez, a chilei pedig két lépésről a kapuba helyezett (1–0).

Kevesebb mint tíz perccel később Olivier Giroud akrobatikus mozdulata után a Sunderland kapusa még hárított, de a kipattanót Sánchez közelről (és a leshatárról) befejelte (2–0).

Alexis a jelenlegi bajnoki szezonban eddig 23 gólt és 10 gólpasszt jegyzett, így 33 ponttal vezeti a Premier League kanadai táblázatát. Az Arsenal egy pontra faragta a hátrányát a negyedik helyezett Liverpool mögött, amely az utolsó fordulóban a Middlesbrought-t fogadja, míg a fővárosiak az Evertont látják vendégül.

ALEXIS SÁNCHEZ KÉT GÓLJA

MANCHESTER CITY–WEST BROMWICH ALBION

A két csatárral, Sergio Agüeróval és Gabriel Jesusszal kezdő Manchester City az első percektől nagy erőkkel rohamozta a West Brom kapuját, így szűk fél óra elteltével teljesen megérdemelten került kétgólos előnybe. A 27. percben Yaya Touré felpasszolt labdáját Agüero zseniális mozdulattal pörgette tovább Kevin De Bruynének, aki éles szögből lőtt, Ben Foster belekapott a labdába, a lecsorgó labdát azonban Jesus a kapuba továbbította. A brazil csatár nyolcadik kapura lövéséből (!) a hatodik gólját szerezte a PL-ben… (1–0)

Két perccel ezt követően Agüero játszott Jesushoz, aki (vagy tudatosan, vagy nem) lekészítette a labdát De Bruynénak, a belga támadó pedig a tizenhatosról okosan a bal alsó sarokba helyezett (2–0).

A Manchester City az 57. percben pontot tett a meccs végére, Agüero ismét csodásan pörgette vissza a labdát társa, ezúttal Yaya Touré elé, aki higgadtan értékesítette ziccerét (3–0).

A mérkőzés eldőlt, kezdődhetett a fieszta. De a hazai szurkolóknak nemcsak a három pont megszerzése, hanem Pablo Zabaleta pályára lépése miatt is volt okuk ünnepelni. A 32 esztendős jobbhátvéd kilenc szezon után, szerződése lejártával a nyáron távozik a Manchester Citytől, amelynél közönségkedvencnek számít. Az utolsó fél óra róla szólt, a drukkerek minden labdaérintésénél nagy ovációban részesítették az argentin futballistát.

Pablo Zabaleta utoljára lépett pályára az Etihad Stadionban
…amelytől Vincent Kompany lecserélése után csapatkapitányként búcsúzhatott

A West Brom a 87. percben Hal Robson-Kanu góljával szépített (3–1), ám ez a lényegen már nem változtatott: a City a Liverpoolt megelőzve feljött a harmadik helyre, amit biztosan megőriz, ha a 38. körben legyőzi idegenben a Watfordot.

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
34. FORDULÓ – ELMARADT MÉRKŐZÉSEK
Arsenal–Sunderland 2–0 (A. Sánchez 72., 81.)
Manchester City–West Bromwich Albion 3–1 (Gabriel Jesus 27., De Bruyne 29., Yaya Touré 57., ill. Robson-Kanu 87.)

Angol labdarúgás nemzetisport.hu

A londoniak a legjobbkor találtak be az első és a második félidőben is • Hazard két gólpasszt adott.

2018.12.05 20:53:45

A londoniak meghosszabbították veretlenségi sorozatukat, ám legyőzhették volna a Manchester Unitedet.

2018.12.02 14:27:05

Hamisítatlan rangadó: Unai Emery csapata hatgólos meccsen győzte le a Tottenhamet.

2018.11.24 15:59:40

Sarri csapatának szemernyi esélye sem volt a rangadón, 54 perc alatt minden eldőlt a Wembleyben.