PL: Rooneynak köszönhető, hogy az Everton nem kapott ki

2017.10.15. 16:35
Wayne Rooney mentett pontot az Evertonnak (Fotó: AFP)
Az Everton idegenben 1–1-es döntetlent játszott az újonc Brightonnal az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 8. fordulójában. A liverpooli csapat az előző hét mérkőzéséből egyet nyert meg, így jelenleg csak a 16. a tabellán. A játéknap másik mérkőzésén a Southampton hazai pályán 2–2-re végzett a Newcastle Uniteddel.

A házigazdák a 82. percben Anthony Knockaert góljával megszerezték a vezetést, de ez nem ért győzelmet, mert az Everton hét perccel később Wayne Rooney tizenegyesével egyenlített. Érdekesség, hogy a hazaiak gólját előkészítő Pascal Gross a Brighton szezonbeli hat találatából ötnek tevékeny részese volt (két gól, három assziszt).

A liverpooli együttes ebben a szezonban játszott már a Manchester Cityvel (1–1), a Chelsea-vel (0–2), a Tottenhammel (0–3) és a Manchester Uniteddel (0–4) is, míg a következő fordulóban az Arsenalt fogadja. A Brighton a West Ham United otthonában folytatja majd szereplését.

BRIGHTON–EVERTON 1–1

A Southampton hazai pályán 2–2-es döntetlent játszott a Newcastle Uniteddel. A „szarkák” Isaac Hayden és Ayoze Pérez révén kétszer is előnybe kerültek a Southampton otthonában, ám a hazaiak az olasz válogatott Manolo Gabbiadini jóvoltából mindkétszer válaszoltak – másodszor tizenegyesből.

A vendégek első gólja kapcsán érdekesség, hogy a Newcastle 2015 novembere óta, egész pontosan 687 nap után először szerzett gólt idegenbeli PL-meccs első félidejében, míg a második találatot jegyző Ayoze Pérez véget vetett a tavaly március óta tartó 1135 perces góltalansági sorozatának a Premier League-ben.

SOUTHAMPTON–NEWCASTLE UNITED 2–2

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
8. FORDULÓ
Vasárnapi eredmények

Southampton–Newcastle United 2–2 (Gabbiadini 49., 75. – a másodikat 11-esből, ill. Hayden 20., A. Pérez 51.)
Brighton & Hove Albion–Everton 1–1 (Knockaert 82., ill. Rooney 89. – 11-esből)

Hétfőn rendezik
21.00: Leicester City–West Bromwich Albion

Szombati eredmények
Watford–Arsenal 2–1 (Deeney 71. – 11-esből., Cleverley 90+2., ill. Mertesacker 39.)
Burnley–West Ham United 1–1 (Wood 85., ill. Antonio 19.)
Crystal Palace–Chelsea 2–1 (Cabaye 11., Zaha 45., ill. Bakayoko 18.)
Manchester City–Stoke City 7–2 (Jesus 17., 55., Sterling 19., Silva 27., Fernandinho 60., L. Sané 62., Bernardo Silva 79., ill. Diouf 44., Walker 47. – öngól.)
Swansea City–Huddersfield Town 2–0 (Abraham 42., 48.)
Tottenham Hotspur–AFC Bournemouth 1–0 (Eriksen 47.)
Liverpool–Manchester United 0–0

1. Manchester City 8 7 1 29–4 +25 22
2. Manchester United 8 6 2 21–2 +19 20
3. Tottenham 8 5 2 1 15–5 +10 17
4. Watford 8 4 3 1 13–13 0 15
5. Chelsea 8 4 1 3 13–8 +5 13