PL: Rooney a 94. percben mentett pontot az MU-nak

2017.01.21. 17:56
Wayne Rooney szabadrúgása beakadt a bal felsőbe (Fotó: AFP)
A Manchester United idegenben 1–1-es döntetlent játszott a Stoke Cityvel a Premier League 22. fordulójában. A hazaiak a 19. percben Juan Mata öngóljával kerültek előnybe, de a 94. percben Wayne Rooney történelmi jelentőségű szabadrúgásgóllal egyenlített.

A Manchester United abban a reményben lépett pályára a Stoke City otthonában, hogy ha nyer, akkor – átmenetileg biztosan – városi riválisa, a Manchester City elé kerül a tabellán. De nem nyert, sőt a 94. percben mentett pontot!

A hazaiak vezető találata a 19. percben esett, amikor Erik Pieters bal oldali beadásába Juan Mata olyan balszerencsésen tette bele a lábát, hogy a labda David de Gea érintésével a saját kapujába pattant (öngól, 1–0).

A TÖBBI MECCSEN TÖRTÉNT

A West Ham United a két gólt szerző Andy Carroll vezérletével győzött a Middlesbrough otthonában. A 28 esztendős csatár az angol első és másodosztályt is figyelembe véve pályafutása során először duplázott idegenbeli mérkőzésen. Az Everton Séamus Coleman hajrában szerzett góljával nyert a Crystal Palace vendégeként, az AFC Bournemouth nem bírt a Watforddal, míg a West Bromwich két remek lövéssel verte meg a Sunderlandet.

A spanyol támadó a 32. percben jóvá tehette volna a hibáját, ám Zlatan Ibrahimovic centerezését követően ordító helyzetben a kapu fölé lőtt – igaz, vélhetően megzavarta a menteni igyekvő, de a labdához hozzá nem érő Stoke-védő.

A „vörös ördögök” a második félidőben sokkal többet támadtak, de úgy tűnt, akkor sem tudnak egyenlíteni, ha reggelig játszanak. Erről Mark Clattenburg játékvezető is gondoskodott, aki jóindulattal két tizenegyest is ítélhetett volna kezezésért az MU-nak, ám egyik esetben sem fújt a sípjába.

A 94. percben aztán elérkezett – a 67. percben becserélt – Wayne Rooney nagy pillanata, a támadó szabadrúgásból óriási gólt ragasztott a bal felső sarokba (1–1). Az angol klasszis minden tétmérkőzést figyelembe véve a 250. találatát jegyezte a Manchester United színeiben, ezzel megdöntötte a legendás Sir Bobby Charlton klubcsúcsát. És az sem mellékes, hogy az idegenbeli PL-meccseket tekintve már 88 gólnál jár, ami eggyel több, mint az eddigi csúcstartó Alan Shearer mennyisége (87).

A Manchester United a vereséget ezúttal elkerülte a Stoke vendégeként, de a bajnokságban már 2013 áprilisa óta nyeretlen a piros-fehérek otthonában.

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
22. FORDULÓ

AFC Bournemouth–Watford 2–2 (J. King 48., Afobe 82., ill. Kabasele 24., Deeney 65.)
Crystal Palace–Everton 0–1 (Coleman 87.)
Middlesbrough–West Ham United 1–3 (Stuani 27., ill. A. Carroll 9., 43., Calleri 95.)
Stoke City–Manchester United 1–1 (Mata 19. – öngól, ill. Rooney 94.)
West Bromwich Albion–Sunderland 2–0 (D. Fletcher 30., Brunt 37.)

KÉSŐBB
18.30: Manchester City–Tottenham Hotspur (Tv: Spíler Tv)

KORÁBBAN
Liverpool–Swansea City 2–3 (Firmino 55., 69., ill. F. Llorente 48., 52., Sigurdsson 74.)

1. Chelsea 21 17 1 3 45–15 +30 52
2. Tottenham 21 13 6 2 43–14 +29 45
3. Liverpool 22 13 6 3 51–27 +24 45
4. Arsenal 21 13 5 3 48–22 +26 44
5. Manchester City 21 13 3 5 41–26 +15 42
6. Manchester United 22 11 8 3 33–21 +12 41
7. Everton 22 10 6 6 33–23 +10 36
8. West Bromwich Albion 22 9 5 8 30–28 +2 32