PL: Ramsey triplázott, kiütéssel nyert az Arsenal

2018.02.03. 20:25
Aaron Ramsey a huszadik Arsenal-játékos, aki triplázott a Premier League-ben (Fotó: AFP)
Kiütéses, 5–1-es győzelmet aratott az Arsenal az Everton ellen az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 26. fordulójában. A hazaiaknál Aaron Ramsey triplázott, míg a frissen igazolt Pierre-Emerick Aubameyang góllal mutatkozott be.

Az Arsenal pillanatnyi esélyt sem adott ellenfelének, a 6. percben Henrih Mhitarjan beadására Aaron Ramsey érkezett jól (1–0).

A 14. percben Laurent Koscielny közeli fejesével már 2–0-ra vezettek a hazaiak.

Öt perc múlva ismét Ramsey villant, lövése megcsúszott az egyik védő fején, így Jordan Pickford nem tudott hárítani (3–0).

A 37. percben ismét Mhitarjan volt a feladó, Pierre-Emerick Aubameyang pedig szépen átemelte a kifutó kapust (4–0).

Az Evertonnak szerencséje sem volt, Theo Walcott ziccert rontott, a második félidő elején pedig Oumar Niasse a lécet találta el.

A 64. percben Dominic Calvert-Lewin megszerezte Sam Allardyce menedzser 500. élvonalbeli mérkőzésén az Everton szépítő gólját (4–1).

A meccs utolsó gólját azonban Ramsey lőtte, ezzel ő lett az Arsenal huszadik játékosa, aki a Premier League-ben triplázni tudott (5–1).

Az Arsenal október 22-én idegenben is ötig jutott az Everton ellen, akkor 5–2-re nyert Liverpoolban.

ANGOL PREMIER LEAGUE
26. FORDULÓ
Arsenal–Everton 5–1
(Ramsey 6., 19., 74., Koscielny 14., Aubameyang 37., ill. Calvert-Lewin 64.)

Korábban:
AFC Bournemouth–Stoke City 2–1 (J. King 70., Mousset 79., ill. Shaqiri 5.)
Brighton & Hove Albion–West Ham United 3–1 (Murray 8., Izquierdo 59., Gross 75., ill. Javier Hernández 30.)
Leicester City–Swansea City 1–1 (Vardy 17., ill. F. Fernández 53.)
Manchester United–Huddersfield Town 2–0 (Lukaku 55., A. Sánchez 68.)
West Bromwich Albion–Southampton 2–3 (Hegazi 4., Rondón 72., ill. Lemina 40., Stephens 43., Ward-Prowse 55.)

Burnley–Manchester City 1–1 (Gudmundsson 82., ill. Danilo 22.)

1. Manchester City 26 22 3 1 74–19 +55 69
2. Manchester United 26 17 5 4 51–18 +33 56
3. Liverpool 25 14 8 3 57–29 +28 50
4. Chelsea 25 15 5 5 45–19 +26 50
5. Tottenham 25 14 6 5 49–22 +27 48
6. Arsenal 26 13 6 7 51–35 +16 45
7. Burnley 26 9 9 8 21–23 –2 36