PL: Pedro újra remekelt, megint győzött a Chelsea

2017.02.25. 17:55
Pedro a legutóbbi kilenc meccsén 7 gólt és 3 gólpasszt jegyzett (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 26. fordulójában a listavezető Chelsea 3–1-re legyőzte a Swansea Cityt. Otthon nyert az Everton, a Crastal Palace és a WBA.

Az első negyedórát még megúszta a Swansea, de a 19. percben megszületett a hazai vezetés, Pedro passza után Fabregas vette be a vendégkaput (1–0).

Pedro ezzel kilenc meccsen belül már kilenc Chelsea-gólban vállalt szerepet, hatot szerzett (egyelőre...), hármat meg előkészített.

A játékrész végén jött az egyenlítés, Sigurdsson kezdőkörből felívelt szabadrúgását Llorente csúsztatta a jobb felsőbe (1–1).

A második félidőben a vendégek hiába reklamáltak büntetőt Azpilicueta kezezésénél, a játékvezető sípja néma maradt.

A kezezés

A 72. percben pedig visszavette a vezetést a listavezető, Pedro távoli lökete akadt be a kapu jobb oldalába – ez már a hetedik gólja volt az utóbbi kilenc meccsén –, majd Diego Costa állította be a végeredményt (3–1).

Az Everton negyvenpercenként talált be a Sunderland elleni siker során (2–0), a Crystal Palace a Middlesbough ellen otthon tartotta mind a három pontot (1–0), a Hull és a Burnley meccsén egy gyors gólváltás után egyik fél sem tudta újra bevenni a kaput (1–1), a West Bromwich pedig egy nagy kapushibának is köszönhetően fordított a Bournemouth ellen (2–1).

A kapushiba

ANGOL PREMIER LEAGUE
26. FORDULÓ

Chelsea–Swansea City 3–1 (Fabregas 19., Pedro 72., Diego Costa 84. ill. Llorente 45+2.)
Crystal Palace–Middlesbrough 1–0 (Van Aanholt 34.)
Everton–Sunderland 2–0 (Gueye 40., Lukaku 80.)
Hull City–Burnley 1–1 (Huddlestone 72. – 11-esből, ill. M. Keane 76.)
West Bromwich Albion–Bournemouth 2–1 (Dawson 10., McAuley 22., ill. J. King 5. – 11-esből)
Watford–West Ham United 1–1
(Deenay 3. – 11-esből, ill. A. Ayew 73.)

1. Chelsea 26 20 3 3 55–19 +36 63
2. Manchester City 25 16 4 5 51–29 +22 52
3. Tottenham 25 14 8 3 46–18 +28 50
4. Arsenal 25 15 5 5 54–28 +26 50
5. Liverpool 25 14 7 4 54–30 +24 49
6. Manchester United 25 13 9 3 38–21 +17 48
7. Everton 26 12 8 6 42–27 +15 44