PL: Pedro sorozata ezúttal sem szakad meg; nyert a Chelsea

2018.12.02. 14:50
Pedro lőtte a Chelsea ezredik hazai gólját a PL-ben (Fotó: AFP)
Pedro és Loftus-Cheek góljával 2–0-ra nyert a Chelsea a Fulham ellen. A spanyol szélső találata volt a londoni klub 1000. hazai gólja az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban, mióta azt Premier League-nek hívják. Nem mellékesen továbbra is igaz az állítás: amikor Pedro gólt szerez, a Chelsea mindig győz a 2018–2019-es évadban.

Már a 4. percben megszerezte a vezetést a Chelsea a Fulham ellen. Pedro N'Golo Kanté átadása után lőtte ki a kapu jobb alsó sarkát (1–0). A francia középpályás idén második gólpasszát jegyezte tizennégy mérkőzés alatt, az előző két idényében 69 bajnokin szintén két asszisztig jutott… igaz nem is feltétlen a támadójátéka miatt kedvelik a Stamford Bridge-en.

Nem mellékesen Pedro találata volt az 1000. hazai pályán lőtt Chelsea-gól a Premier League-ben. Eddig csak két csapat jutott el ideáig: a Manchester United (1079) és az Arsenal (1029).

Maurizio Sarri együttese hiába dolgozott ki több helyzetet a folytatásban, a lehetőségek kimaradtak. Sem a Fulham, sem a Chelsea nem játszott igazán jól, s már-már úgy tűnt, marad az 1–0, amikor a 82. percben Eden Hazard átadása után a csereként beállt Ruben Loftus-Cheek is mattolta Rico kapust (2–0).

Az angol középpályás is egyre jobb formát mutat: ez volt az ötödik találata a legutóbbi hat tétmérkőzésén. A megelőző 60 felnőttmeccsén összesen négy gólig jutott.