PL: parádés meccsen óriási Chelsea-fordítás a Watford ellen

2017.10.21. 15:28
A Chelsea óriási mérkőzésen győzte le a Watfordot (Fotó: AFP)
A Chelsea hazai pályán 4–2-re legyőzte a Watfordot az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 9. fordulójában.

Nem kellett sokat várni a mérkőzés első góljára, ami ráadásul félelmetesen nagyra sikeredett: Pedro a tizenkettedik percben Hazard passza után 17 méterről egyből lövésre vállalkozott, és csodálatos kísérlete után a labda a lécről a kapuba csapódott (1–0).

Hatalmas Pedro-találat

A spanyol támadó ezzel a 2017-es naptári évben vezeti a Chelsea házi „pontlistáját” – 12-szer volt eredményes, emellett nyolc gólpasszt osztott ki.

Nem sokkal később Cesc Fabregas került ziccerbe, ám elszórakozta a lehetőségét.

Amikor Antonio Conte már azt hitte, előnnyel vonulhat szünetre a csapata, az első félidő hosszabbításában Abdoulaye Doucouré révén egyenlített a Watford! A vendégek középpályása egy bedobás utáni kavarodás végén nyolc méterről külsővel a bal alsóba lőtt (1–1).

Doucouré könyörtelen: a francia játékos ebben a szezonban eddig összesen négyszer lőtt kapura, mind a négyből gól lett!

A második félidő elején aztán jött a hideg zuhany a Chelsea számára, noha előbb, a 48. percben egy beadás végén Richarlison hatalmasat hibázott, a vendégek támadója három méterről az üres kapu mellé lőtt.

Egy percre rá aztán épp Richarlison volt az, aki csodálatos passzt osztott ki társának, Roberto Pereyrának, az argentin pedig kilenc méterről nem rontott, a ziccere végén a jobb alsóba vágta a labdát (1–2).

Az 53. percben ismét Richarlison ünnepelhetett volna, de másodszor is óriásit rontott, három méterről ezúttal a fejese kerülte el a címvédő kapuját, pedig a szélső senkitől sem zavartatva bólinthatott.

A 71. percben Pedro jobb szélről érkező beadására kiváló ütemben érkezett Michy Batshuayi, s nyolc méterről a kapu jobb sarkába fejelt (2–2).

A belga támadó eddig háromszor lépett pályára a PL-ben a Watford ellen, és mind a három összecsapáson eredményes volt!

A folytatásban a „kékek” a térfelükre szegezték a Watfordot, és a 87. percben a győzelmet jelentő találatot is sikerült begyötörniük: Willian beadása után César Azpilicueta fejelt a „darazsak” kapujába négy méterről!

A kegyelemdöfést Batshuayi vitte be a ráadás ötödik percében – ezzel a Chelsea 4–2-re nyert, s ellenfelét megelőzve feljött a 4. helyre.

ANGOL PREMIER LEAGUE
9. FORDULÓ
Southampton–West Bromwich Albion 1–0
(Bufal 85.)
Huddersfield Town–Manchester United 2–1 (Mooy 28., Depoitre 33., ill. Rashford 78.)
Manchester City–Burnley 3–0 (Agüero 30. – 11-esből., Otamendi 73., Leroy Sané 75.)
Newcastle United–Crystal Palace 1–0 (Merino 86.)
Stoke City–AFC Bournemouth 1–2 (M. Diouf 63., ill. Surman 16., Stanislas 18. – 11-esből)
Swansea City–Leicester City 1–2 (Mawson 56., ill. F. Fernández 25. – öngól, Okazaki 49.)
Chelsea–Watford 4–2 (Pedro 12., Batshuayi 71., 95., Azpilicueta 87., ill. Doucouré 45+2., R. Pereyra 49.)