PL: óriási védelmi hiba, de hozta a kötelezőt a Liverpool

2019.03.17. 17:08
Liverpooli öröm: a „vörösök” legyőzték a Fulhamet idegenben, ezzel visszavették az első helyet a PL-ben (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 31. fordulójában a Liverpool idegenben 2–1-re legyőzte a Fulhamet.

Szerdán még a Bayern München vendégeként lépett pályára a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében a Liverpool (és harcolta ki a továbbjutást remek idegenbeli győzelemmel), vasárnap pedig Londonba utazott, hogy a gyengélkedő Fulham ellen gyűjtse be a pontokat. Ennek megfelelően jobban is kezdtek a vendégek, már az első percekben nagy nyomás alá helyezték a házigazdát. Helyzeteket azonban nehezen tudott kialakítani a Pool, Mohamed Szalaht általában rögtön bekettőzték védekezésben, ahogy hozzá került a labda, de Sadio Mané és Roberto Firmino ellen is keményen védekeztek a hazaiak.

A 26. percben aztán megtört a jég: Firmino és Mané kombinációs játéka után utóbbihoz került vissza a labda, a szenegáli támadó pedig – aki ebben az idényben már hússzor volt eredményes – a kapu közepébe bombázott középről, nyolc méterről. A nem túl magas színvonalú első félidőt követően így a Liverpoolnál volt az előny (0–1).

A fordulás után valamivel jobban kontrázott a Fulham (merthogy a labda többnyire a Liverpoolnál volt), a 65. percben Alekszandar Mitrovics fejelt a hálóba – lesről, így az eredmény nem változott. Nem úgy a 74. percben, amikor a csereként beálló James Milner nagy gyertyát rúgott saját térfelén, majd Virgil van Dijk és Alisson nem értették meg egymást, a védő által hazafejelt labdát nem tudta elrúgni jól a brazil kapus, Ryan Babel pedig lecsapott, és az üres kapuba gurított (1–1).

Nem sokáig örülhetett az egyenlítésnek a Fulham: a 81. percben Sadio Mané büntetőt harcolt ki, amelyet James Milner magabiztosan értékesített, megnyerve a meccset a Liverpoolnak. 1–2

A Liverpool győzelmével átmenetileg visszavette a vezetést a tabellán (a Manchester City FA-kupa-meccset játszott, bajnokiját később pótolja), a Fulham egyre kilátástalanabb helyzetben.