PL: öngóllal nyert az Arsenal a „brutális” Newcastle ellen

2015.08.29. 15:36
Mitrovics (fekete-fehérben) kiállítása után góllá érett az Arsenal fölénye (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 4. fordulójának nyitó mérkőzésén az Arsenal Fabricio Coloccini öngóljával 1–0-ra legyőzte a Newcastle-t.

Kiváló mérkőzést láthattunk az első 45 percben, az Arsenal több szép támadást vezetett, ám mégsem erről szólt a félidő. Három sárga és egy piros lapot szedett ugyanis össze a „brutálisan” futballozó Newcastle. A szenvedő fél főképp Francis Coquelin volt, akit Alekszandar Mitrovics piros lapot érően talpalt le, de Florian Thauvin sem kímélte – igaz, utóbbi megúszta sárgával.

Mitrovics kiállítást érő belépője

A második félidő elején aztán a fölényben játszó „ágyúsok” megszerezték a vezetést: Alex Oxlade-Chamberlain lövése Fabricio Coloccinin megpattant és a kapuban kötött ki (0–1). Az Arsenal ellenfeleinek háromszor rezdült meg a hálója ebben a szezonban, a csapat házi gólkirálya pedig a két találatnál járó „öngól”.

Csak a 70. percben állt be Olivier Giroud a vendégekhez, előtte ismét Theo Walcott játszott centert. Bár a francia csatár próbálkozott, nem tudott már betalálni, ahogy más sem – 1–0-ra nyert az Arsenal, míg a Newcastle hét lappal (hat sárga, egy piros) fejezte be a mérkőzést. Ennyit még egy csapat sem kapott egy meccsen a szezonban.