PL: nem sikerült jól Rooney visszatérése az Old Traffordra

2017.09.17. 18:51
Valencia bombagólja adta meg az alaphangot (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 5. fordulójában a Manchester United hazai pályán Antonio Valencia, Henrih Mhitarjan, Romelu Lukaku és Anthony Martial góljával 4–0-ra kiütötte az Evertont.
De Gea vigasztalta Rooneyt (Fotó: AFP)

Alig kezdődött el a mérkőzés, a hazai szurkolóknak máris alapos okuk volt az örömre: a 4. percben Antonio Valencia elementáris erővel lőtte ki a jobb felső sarkot (1–0). A folytatásban elsősorban Romelu Lukaku előtt adódott lehetőség a gólszerzésre, a belga csatár azonban többek között egy óriási ziccert is elhibázott.

A második félidőben az Everton nem tudott változtatni a játék képen, egyértelműen José Mourinho csapatának akarata érvényesült, ám Jordan Pickford vagy a kapufa sokáig még megmentette a liverpooliakat a második góltól.

A hajrában azonban beindult az MU-henger: a 83. percben Lukaku kiugratása után Henrih Mhitarjan talált a hálóba (2–0), majd a belga csatár is beköszönt (3–0). Sőt a ráadásban a 88. percben csereként beálló Anthony Martial harcolt ki büntetőt, amelyet magabiztosan értékesített, így a Manchester United 4–0-ra nyert, és a városi rivális Cityvel holtversenyben vezeti a tabellát.

Wayne Rooney visszatérését így alaposan elrontották a „vörös ördögök”, a 82. percben lecserélt angol csatár azonban így is óriási tapsot kapott az Old Trafford közönségétől.

A mérkőzés összefoglalója

ANGOL PREMIER LEAGUE
5. FORDULÓ
Manchester United–Everton 4–0 (Valencia 4., Mhitarjan 83., R. Lukaku 89., Martial 92. – 11-esből)