PL: négyet rúgott a Burnley, nem volt válasza a Wolvesnak

K. B.K. B.
2021.04.25. 15:00
Így ünnepelte Chris Wood a harmadik gólját (Fotó: AFP)
A Burnley 4–0-s győzelmet aratott a Wolverhampton Wanderers otthonában az angol első osztályú labdarúgó-bajnokság 33. fordulójában vasárnap délután.

A Burnley sorozatban három mérkőzést veszített a Premier League-ben, s így a tabella 17. helyére csúszott vissza, azaz épp elkerüli a kiesési zónát. A győzelem megszerzése tehát rendkívül fontos volt vasárnap, még akkor is, ha az előző két bajnokiját megnyerőWolves otthonában kellett elérni azt.

A vendégek láthatóan már az első félidőben el szerették volna dönteni a mérkőzést, s ezért Chris Wood tett a legtöbbet, aki 44 perc alatt mesterhármast ért el. Előbb szépen átjátszotta a védőket, s Rui Patrício kapus sem tudta megakadályozni a gólt.

A 21. percben nagyjából három méterről talált be; Dwight McNeil szerzett labdát a tizenhatoson belül, s Wood az ő passzát értékesítette.

Nem sokkal az első félidő vége előtt McNeil rúgott Pazar szögletet, Wood remekül érkezett, s gyönyörűen fejelt a kapuba. A tizedik gólja volt ez ebben az évadban.

A második félidő negyedik percében a Burnley csatára, Matej Vydra találatát les miatt érvénytelenítette a videobíró, ám a Wolves mégsem úszta meg a nagyobb különbségű vereséget: Ashley Westwood Woods passzából állította be a 4–0-s végeredményt.

ANGOL PREMIER LEAGUE
33. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések
Wolverhampton Wanderers–Burnley 0–4 (Wood 15., 21., 44., Westwood 85.)
Később

Leeds United–Manchester United 0–0
Aston Villa–West Bromwich Albion 2–2 (El Ghazi 9. – 11-esből, K. Davis 90+2., ill. Matheus Pereira 23. – 11-esből, Mings 47. – öngól)