PL: fordított a Man. City, angol és klubrekordot is döntött

Tovább menetel az éllovas Manchester City, amely a Huddersfield Town otthonából hozta el a három pontot a Premier League 13. fordulójában. Nem akármilyen izgalmak közepette.

Huddersfield Town–Manchester City 1–2
(Otamendi 45+1. – öngól, ill. Agüero 47. – 11-esből, Sterling 84.)

Ennyit a pénzről: a Huddersfield Town kezdőcsapata 32.5 millió eurónyi játékjogot „tartalmazott", a Manchester City kispadján lévőknél nagyjából ennyi Ilkay Gündogan értéke, a mellette ücsörgő Bernardo Silva és Gabriel Jesus pedig még ennél is sokkal többet ér.

Külön-külön.

Ennek a fényében volt meglepő, hogy a félidőben a Huddersfield Town vonult előnnyel pihenőre, pedig vendégjátékos talált a kapuba – Nicolás Otamendi nagyon rossz helyre mentett egy hazai szögletet.

A folytatást követően Raheem Sterling egy percen belül kétszer is a földre került a 16-oson belül, a másodikért már büntető járt, amelyet nem hibázott el a korábban helyzetek sorát rontó Sergio Agüero.

Tovább rohamozott a City, Leroy Sané megdöngette lövésével a lécet, Agüero ziccert rontott – vérszemet kapott a kis csapat, amelyet végig űzött a fantasztikus hangulatot teremtő közönsége.

A hajrában aztán Raheem Sterling nagyon szerencsés gólja eldöntötte a mérkőzést – nem sokkal a vége előtt még majdnem a bal felsőbe tekert egy szabadrúgást a City által a nyáron a Huddersfieldnek eladott középpályása, Aaron Mooy, de egy kicsi hiányzott a sikerhez.

Éppen úgy, mint csapatának.

A City az első 13 forduló alatt 37 pontot gyűjtött, ez klubrekord, ráadásul idénybeli 11 idegenbeli mérkőzését mind megnyerte (az összes sorozatot tekintve), ezzel pedig korábban még egyetlen angol csapat sem dicsekedhetett!

KORÁBBAN
Burnley–Arsenal 0–1
(A. Sánchez 92. – 11-esből)
Southampton–Everton 4–1 (Tadics 18., Austin 52., 58., S. David 87., ill. Sigurdsson 45.)
West Ham United–Leicester City 1–1