PL: nagy árat fizetett a védelmi hibákért a Tottenham

2013.03.10. 18:56
Suárez főszereplő volt a Tottenham legyőzése során (Fotó: Action Images)
Kikapott a Liverpool vendégeként a Tottenham (3–2) az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 29. fordulójának záró mérkőzésén. Fordulatos összecsapást láthatott az Anfield Road közönsége, a londoniak is vezettek, végül mégis kikaptak.

A 21. percben José Enrique remek kiugratása után Luis Suárez külsővel pöckölte a labdát a Tottenham kapujába, ezzel megszerezte a vezetést a Pool. Még a szünet előtt egyenlített a vendégcsapat, Gareth Bale beadását Jan Vertonghen fejelte a hazaiak hálójába (1–1).

A fordulás után át is vette a vezetést a Spurs: egy újabb Bale-felívelés érkezett a hazaiak kapuja elé, a lecsorgó labdát Vertonghen gyűjtötte be, és hat méterről a hálóba vágta. A 66. percben nagy védelmi hibák után egyenlített a Liverpool: előbb Kyle Walker ívelt saját térfelén keresztbe pocsékul, majd Hugo Lloris gondolt egyet, és messzire kiment kapujából, hogy tisztázzon, ám ehelyett eltörte a labdát, amely így Stewart Downing elé került. A szélső a tizenhatoson belülre került, majd a gólvonalra érkező „vészkapus", Vertonghen lába között a kapuba helyezett (2–2).

A 82. percben jött a következő nagy védelmi hiba a vendégekénél: Benoit Assou-Ekotto a tizenhatoson belül felborította Suárezt, a játékvezető pedig büntetőt ítélt. A 11-est Steven Gerrard magabiztosan gólra váltotta, értékes három ponthoz juttatva a Liverpoolt (3–2).

PREMIER LEAGUE
29. FORDULÓ
Liverpool–Tottenham 3–2 (Suárez 21., Downing 66., Gerrard 82. – 11-esből, ill. Vertonghen 45., 53.)