PL: megvan az első tripla; másodpercekig vezetett a Spurs

2015.08.22. 17:57
Callum Wilson lett az idény első mesterhármasának jegyzője (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 3. fordulójában az AFC Bournemouth támadója, Callum Wilson triplázott, együttese pedig 4–3-ra nyert a West Ham otthonában, a Tottenham viszont hiába szerzett vezetést a Leicester City otthonában, csak másodpercekig volt előnyben, és a végén a pontszerzésnek is örülhetett.

A Bournemouth megszerezte Premier League-története első – majd második – gólját, persze ez az ellenfél kapusának ismeretében kevésbé jelentett azért meglepetést, Darren Randolph ugyanis a legutóbbi három összecsapáson 16 gólt kapott a Bournemouthtól! Volt közte két 2–4, illetve egy 0–8 is, így elmondható, aligha ez a csapat a kedvenc ellenfele.

Az összecsapáson Callum Wilson duplájára még válaszolt a második félidő elején a West Ham, de Marc Pugh és Wilson újra betalált, másodszor pedig már nem tudott egyenlíteni a házigazda (3–4).

Mame Biram Diouf sorozatban a negyedik meccsén is gólt szerzett a PL-ben, de a Stoke Citynek ez sem ért győzelmet a Norwich otthonában (1–1), ahogyan Bafétimbi Gomis jó sorozatának folytatása (9 PL-meccs/8 gól) sem a Swansea-nak a Sunderland vendégeként, Jermaine Defoe a 130. találatát szerezte a ligában (1–1).

A Tottenham a hajrában hiába szerzett vezetést a Leicester City otthonában, Rijad Mahrez pillanatokkal később egyenlített, ő a legutóbbi hat PL-meccsén a hatodik találatát jegyezte, itt is 1–1 lett a vége.

PREMIER LEAGUE
3. FORDULÓ
Crystal Palace–Aston Villa 2–1
(Dann 71., Sako 88., ill. Soure 77.)
Leicester City–Tottenham 1–1 (Mahrez 82., ill. Alli 81.)
Norwich City–Stoke City 1–1 (Martin 28., ill. M. B. Diouf 11.)
Sunderland–Swansea City 1–1 (Defoe 62., ill. Gomis 45.)
West Ham United–AFC Bournemouth 3–4 (Noble 48. – 11-esből, Kouyate 53., Maiga 83., ill. C. Wilson 11., 28., 80. – 11-esből, Pugh 66.)

1. Leicester City 3 2 1 7–4 +3 7
2. Manchester United 3 2 1 2–0 +2 7
3. Manchester City 2 2 6–0 +6 6
4. Crystal Palace 3 2 1 6–4 +2 6
5. Liverpool 2 2 2–0 +2 6
6. Swansea 3 1 2 5–3 +2 5
7. Everton 2 1 1 5–2 +3 4
8. Norwich City 3 1 1 1 5–5 0 4