PL: Carrick nélkül nem megy; 9 támadó is kevés - újabb MU-zakó

2015.05.02. 20:21
Vert seregként távozott a Manchester United (Fotó: Reuters)
Az angol Premier League 35. fordulójában a West Bromwich Albion 1–0-s győzelmet aratott a Manchester United otthonában.

A West Bromwich Albion az ősszel már beleköpött a Manchester United levesébe. Akkor a birminghamiek 2–2-es döntetlent játszottak Louis van Gaal együttesével.

A holland szakember a kezdőcsapatba jelölte a múlt héten sérüléséből visszatérő Robin van Persie-t. A találkozó elejére jutott még egy érdekesség: az ötödik percben a nézőközönség felállva tapsolt, emlékezve Rio Ferdinand, az MU korábbi középhátvédje ma elhunyt feleségére.

Ez volt az első játékrész leginkább jelentőségteljes pillanata, ugyanis ziccerig szinte nem is jutottak a felek. Egy alkalommal reménykedhettek gólban a hazai drukkerek, ekkor Ashley Young bal oldali beadására érkezett Van Persie, ám a holland a kapu mellé lőtt.

A második félidőben folytatódott, amit az első játékrészben láthattunk: óriási, ámde meddő MU-fölényt. Ennek ellenére a West Bromwich szerezte meg a vezetést, amely a 63. percben szabadrúgáshoz jutott, Chris Brunt lövése pedig a sorfal mellett álló Jonas Olsson vádlijáról David de Gea kapujába pattant – a spanyol mozdulni sem tudott a labdára (0–1).

Van Gaal azonnal becserélte Ángel Di Maríát, aki ezúttal is csak a kispadon kapott helyet. Fel is pezsdült a hazaiak támadójátéka, az argentinnak voltak szép megmozdulásai, az egyik remek beadását Joleon Lescott vágta ki.

A szögletet követően Young középre tartó ívelésébe Saido Berahino kézzel ért bele, a játékvezető pedig büntetőt ítélt, ám Van Persie kihagyta a tizenegyest! Ezt követően sem tudott betalálni a hazai csapat, így ismét vereséget szenvedett.

Michael Carrick március 4-én tért vissza sérüléséből az MU-ba, majd a „vörös ördögök” sorra nyerték a meccseiket – zsinórban hatot. Miután viszont az angol középpályás megsérült, a manchesteriek kikaptak a Chelsea-től, az Evertontól és most a WBA-tól is, s ezeken a találkozókon gólt sem szereztek.

Nem állítanánk ugyanakkor, hogy ez az egyetlen oka Wayne Rooneyék gyengélkedésének – az együttes játéka több sebből vérzik –, ám az biztos, hogy a Liverpool négy pontra feljött, és a végén még a BL-indulás is veszélybe kerülhet.

A Manchester United a mérkőzés végén úgy sem tudott gólt szerezni, hogy a kapuson és az egyetlen védő Chris Smallingon kívül kilenc (!) támadó szellemű játékosa is a pályán volt. A Valencia, Young, Herrera, Mata, Fellaini, Rooney, Di María, Falcao, Van Persie összeállítású MU azonban képtelen volt megzörgetni a hálót.

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
35. FORDULÓ
Manchester United–West Bromwich 0–1
(Olsson 63.)

KORÁBBAN
Leicester City–Newcastle United 3–0 (Ulloa 1., 48., Morgan 17.)
Aston Villa–Everton 3–2(Benteke 10., 45., Cleverley 64., ill. Lukaku 59. – 11-esből, Jagielka 92.)
Liverpool–QPR 2–1(Coutinho 19., Gerrard 87., ill. Fer 73.)
Sunderland–Southampton 2–1(J. Gómez 21., 55. – mindkettőt 11-esből, ill. Mené 22.)
Swansea City–Stoke City 2–0(Montero 76., Ki Szung Jong 92.)
West Ham United–Burnley 1–0(Noble 24.)

1. Chelsea 34 24 8 2 68–27 +41 80
2. Manchester City 34 20 7 7 70–36 +34 67
3. Arsenal 33 20 7 6 63–32 +31 67
4. Manchester United 35 19 8 8 59–35 +24 65
5. Liverpool 35 18 7 10 49–38 +11 61
6. Tottenham 34 17 7 10 55–49 +6 58