Három gólt szerezve, idegenben győzte le a Man. Cityt a Leicester

2016.02.06. 13:39
Huth két góllal szomorította a Man. Cityt (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 25. fordulójának nyitó mérkőzésén a Leicester City könnyed játékkal 3–1-re győzött a Manchester City otthonában, így továbbra is őrzi első helyét a tabellán.

Manchesterben szakadó esőben kezdődött a találkozó, amely elsősorban a mérkőzés elejébe kissé belealvó hazaiakat zavarta meg, hiszen három perc után már gólnak örülhettek a Leicester szurkolói. A 3. percben az alapvonaltól négy méterre, a jobb oldalról Rijad Mahrez adott be egy szabadrúgást, amelyre Robert Huth érkezett a legjobb ütemben, majd az ötös vonaláról lőtt, a labda pedig Martin Demichelis térdén is megpattanva a hálóban kötött ki. 0–1

Öt perc múlva közel járt az újabb gólhoz a vendég csapat, Marc Albrighton ívelt remekül Jamie Vardy elé, aki tíz méterről a kapujából kimozduló Joe Hartba lőtte a labdát. A folytatásban kisebb mezőnyfölényt alakított ki a Manchester City, ez azonban helyzetekben nem mutatkozott meg, sőt, a vendégek több veszélyes kontrát is vezethettek.

A második félidő az elsőhöz hasonlóan kezdődött, hiszen három perc után ismét betalált a vendég csapat. A 48. percben egy újabb életveszélyes kontra végén Rijad Mahrez egy csellel lerázta magáról Demichelist, majd tizenöt méterről, védhetetlenül a jobb felső sarokba vágta a labdát. 0–2

Ezt követően cserékkel próbált frissíteni csapatán Manuel Pellegrini, de Kasper Schmeichel eszén a frissen beálló Fernando sem tudott túljárni: egy szögletet követően közelről fejelt, a dán kapus azonban óriási reflexmozdulattal oldalra tolta a labdát.

A kihagyott helyzetet pedig kíméletlenül újabb góllal büntették a „rókák”: a 60. percben Christian Fuchs bal oldali szöglete után Robert Huth – Demichelist kissé megtámasztva – a legjobb ütemben emelkedett, majd pazar ívelt fejessel a kapu jobb oldalába továbbította a labdát. 0–3

Az utolsó harminc percre már nem maradt sok kérdés, a szépítés azonban összejött a hazaiaknak. Celina jobb oldali beadását Sergio Agüero – nagyjából egyméteres lesről – a jobb alsó sarokba csúsztatta. 1–3

Győzelmével továbbra is a tabella élén áll a Leicester, a Manchester Cityvel szemben pedig már hat pont az előnye.

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
25. FORDULÓ

Manchester City–Leicester City
13 (Agüero 87., ill. Huth 3., 60., Mahrez 48.)
KÉSŐBB
Swansea City–Crystal Palace 1–1 (Sigurdsson 13., ill. Dann 47.)
Stoke City–Everton 0–3 (Lukaku 11. – 11-esből., Coleman 28., Lennon 42.)
Aston Villa–Norwich City 2–0 (Lescott 45., Agbonlahor 52.)
Liverpool–Sunderland 2–2 (Firmino 60., Lallana 70., ill. A. Johnson 82., Defoe 89.)
Tottenham Hotspur–Watford 1–0 (Trippier 64.)
Newcastle United–West Bromwich Albion 1–0 (Mitrovics 32.)
Southampton–West Ham United 1–0 (Josida 9.)

1. Leicester City 25 15 8 2 47–27 +20 53
2. Tottenham 25 13 9 3 45–19 +26 48
3. Manchester City 25 14 5 6 47–26 +21 47
4. Arsenal 24 13 6 5 37–22 +15 45
5. Manchester United 24 11 7 6 31–21 +10 40