PL: Mahrez betalált a 100. bajnokiján; gól 629 perc után

2017.05.06. 17:57
A címvédő Leicester City 3–0-ra legyőzte hazai pályán a Watfordot az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 36. fordulójában.

Craig Shakespeare együttese Wilfred Ndidi góljával szerezte meg a vezetést, amit Riijad Mahrez duplázott meg az 58. percben. A Leicester City színeiben 100. bajnokiján pályára lépő futballista első algériaiként érte el ezt a számot a Premier League-ben. A végén még Marc Albrighton is betalált a Watfordnak, így a címvédő győzelmének köszönhetően feljött a 9. helyre a tabellán.Leicester City színeiben 100. bajnokiján pályára lépő futballista első algériaiként érte el ezt a számot a Premier League-ben. A végén még Marc Albrighton is betalált a Watfordnak, így a címvédő győzelmének köszönhetően feljött a 9. helyre a tabellán.

A Stoke City 629 perc után talált be ismét idegenbeli bajnokin, a győzelemhez azonban ez sem volt elég a Bournemouth otthonában (2–2). A Burnley és a West Bromwich Albion szintén nem bírt egymással, nyert viszont az élvonaltól biztosan búcsúzó Sunderland, amely a Hull Cityt fektette két vállra, pedig a „tigrisek” egyáltalán nem lehetnek nyugodtak – a Swansea esetleges sikerével visszaesnének a 18., kiesést jelentő helyre.

ANGOL PREMIER LEAGUE
36. FORDULÓ

AFC Bournemouth–Stoke City 2–2 (Stanislas 62., Shawcross 81. – öngól, ill. Mousset 33. – öngól, M. Diouf 73.)
Burnley–West Bromwich Albion 2–2 (Vokes 56., 86., ill. S. Rondón 66., C. Dawson 78.)
Hull City–Sunderland 0–2 (B. Jones 69., Defoe 92.)
Leicester City–Watford 3–0 (Ndidi 38., Mahrez 58., Albrighton 93.)