PL: Liverpoolban szerezte meg első győzelmét a West Ham

2018.09.16. 19:00
Jarmolenko (20) kétszer is betalált az Everton ellen (Fotó: AFP)
Az Everton hazai pályán nem bírt az első négy fordulóban pontot sem szerző West Ham Uniteddel. A londoni klub 3–1-re nyert a Premier League 5. fordulójában.

Hiába volt aktívabb az Everton, Andrij Jarmolenko 11. percben szerzett találatával a West Ham United került előnybe a Goodison Parkban (0–1). A 2018–2019-es szezont négy vereséggel nyitó londoni alakulat ráadásul a 31. minutumban tovább növelte az előnyét: ezúttal is Jarmolenko vette be Jordan Pickford kapuját jó 18 méterről eleresztett, jobb felső sarokba vágódó lövéssel (0–2). Az első félidő hosszabbításában Gylfi Sigurdsson fejesével szépített a hazai együttes (1–2).

A fordulást követően viszont hiába támadhatott volna az egyenlítésért az Everton, a West Ham képes volt kontroll alatt tartani, sőt a 61. percben visszaállítani a kétgólos különbséget is! Marko Arnautovic játszott össze Pedro Obianggal a jobb szélen, majd a tizenhatoson belül, kapásból a jobb alsó sarokba továbbította a labdát (1–3).

A folytatásban a liverpooli csapat mindent egy lapra feltéve próbálkozott, de hiába zárta tizenhat kísérlettel a találkozót, újabb gólt már nem tudott szerezni. A West Ham először nyert az új Premier League-idényben, és ezzel elmozdult az utolsó helyről, míg az Everton visszacsúszott tizediknek.

ANGOL PREMIER LEAGUE
5. FORDULÓ
Everton–West Ham United 1–3 (Sigurdsson 45+2., ill. Jarmolenko 11., 31., Arnautovic 61.)

KORÁBBAN JÁTSZOTTÁK
AFC Bournemouth–Leicester City 4
2
(Fraser 19., 37., J. King 41. – 11-esből, A. Smith 81., ill. Maddison 88. – 11-esből, Albrighton 90.)
Chelsea–Cardiff City 4–1 (E. Hazard 37., 43., 80. – a harmadikat 11-esből, Willian 83., ill. Bamba 15.)
Huddersfield Town–Crystal Palace 0–1 (Zaha 38.)
Manchester City–Fulham 3–0 (L. Sané 2., D. Silva 21., Sterling 47.)
Newcastle United–Arsenal 1–2 (C. Clark 90+1., ill. G. Xhaka 49., Özil 58.)
Tottenham Hotspur–Liverpool 1–2 (Lamela 93., ill. Wijnaldum 39., Firmino 54.)
Watford–Manchester United 1–2 (Gray 65., ill. R. Lukaku 35., Smalling 38.)
Wolverhampton–Burnley 1–0 (Jiménez 61.)

1. Chelsea 5 5 14–4 +10 15
2. Liverpool 5 5 11–2 +9 15