PL: Liverpoolban megszakadt a Manchester United szériája

2018.01.01. 20:22
Pogba két gólpasszt is adott a manchesteri győzelemmel záruló mérkőzésen (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 22. fordulójában a Manchester United Anthony Martial és Jesse Lingard bombagóljával 2–0-ra nyert az Everton otthonában.

Az MU rossz formában várta a meccset, a Bristol Citytől elszenvedett Ligakupa-vereség után kétszer 2–2-t játszott, előbb a Leicester City ellen a 94. percben bukott két pontot, majd a Burnley ellen a 91. percben szerzett egyet (2–2), aztán az óév végén a Southampton ellen is csak iksz jött össze (0–0).

Az újabb gól nélküli, álmoskás félidő után az 51. percben közel került a vezetéshez a Manchester United, Mata távoli lökete után a jobb oldali kapufáról kifelé pattant a labda.

Az 57. percben aztán megtört a jég, Pogba bal oldali centerezése után a tizenhatos határáról Martial lőtt védhetetlenül a bal felső sarokba (0–1).

A mérkőzés lényegesen lüktetőbbé vált a második félidőre, s ez a 81. percben kristályosodott ki, ekkor Lingard próbálta meg lemásolni Martialt, Pogba passza után 17 méterről a bal felső sarokba lőtt (0–2).

A manchesterieknél ebben a szezonban csak Romelu Lukaku (14) szerzett több kanadai pontot, mint Lingard (11)!

Újabb gól a hátralévő időben már nem esett, a manchesteriek 2–0-ra győztek, és megszakították rossz sorozatukat.

ANGOL PREMIER LEAGUE
22. FORDULÓ

HÉTFŐI MÉRKŐZÉSEK

Brighton & Hove Albion–AFC Bournemouth 2–2 (Knockaert 5., G. Murray 48., ill. Cook 33., C. Wilson 79.)
Burnley–Liverpool 1–2 (Gudmundsson 88., ill. Mané 61., Klavan 94.)
Leicester City–Huddersfield Town 3–0 (Mahrez 53., Szlimani 60., Albrighton 92.)
Stoke City–Newcastle United 0–1 (Ayoze Pérez 73.)
Everton–Manchester United 0–2 (Martial 57., Lingard 81.)

1. Manchester City 21 19 2 61–12 +49 59
2. Manchester United 22 14 5 3 45–16 +29 47
3. Chelsea 21 14 3 4 39–14 +25 45
4. Liverpool 22 12 8 2 50–25 +25 44