Rooney és De Gea megmentette Van Gaal állását

2016.01.17. 14:55
A 78. percben Wayne Rooney csapott le a liverpooli „vörösökre”, és gólrekorder lett (Fotó: Action Images)
Elhozta a három pontot a Manchester United a Liverpool otthonából az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, a Premier League 22. fordulójában. Wayne Rooney szerezte a mindent eldöntő találatot, és megdöntötte Thierry Henry PL-rekordját: immáron senki sem jegyez az angolnál több gólt – 176-ot – egyetlen klub színeiben.

ANGOL PREMIER LEAGUE
22. FORDULÓ

Liverpool–Manchester United 0–1 (Rooney 78.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSE ÉS STATISZTIKAHALMOK ITT!

Amikor az idényben korábban a Manchester United látta vendégül a Liverpoolt, akkor az első félidőben egyszer sem veszélyeztette a „vörösök" kapuját, hogy aztán később három kapu felületére tartó lövésből háromszor is betaláljon. Az MU immáron vendégként is teljesítette az első feltételt, a pihenőig Anthony Martial és Wayne Rooney közül csak előbbinek volt értékelhető megmozdulása, igaz, akkor saját ötösén bravúrosan szerelte a ziccerben lévő Roberto Firminót.

Firmino ettől eltekintve a hátára vette az erősen tartalékos Liverpoolt, amelyben Bogdán Ádám ismét kívül maradt a kereten, ám a brazil hiába alakított ki társainak több ziccert is, azok hol rosszul céloztak, hol meg David De Gea védett bravúrral.

A második félidőben Martial kidolgozott magának egy helyzetet, ki is hagyta, ettől eltekintve pedig folytatódott a De Gea-show (egyébként is tíz kapura lövés kell egyetlen gólhoz ebben az idényben a „vörösöknek”), leggyakrabban immáron az igen aktív Emre Can kárára.

Az állítólag az ezen a bajnokin az állásáért harcoló Louis van Gaal a hajrá előtt beküldte még a Juan Mata, Memphis Depay kettőst, mégis ismét Wayne Rooney mentette meg, akit szerencsésen megtalált Marouane Fellaini lécről lepattanó fejese: 0–1!

Roo ezzel megdöntötte Thierry Henry rekordját: a PL-ben immáron senki sem jegyez annyi gólt (176) egyetlen csapat színeiben, mint az angol támadó.

Innen már nem állt fel a Liverpool, amelynek ismét egy szöglet utáni gól pecsételte meg a sorsát, az MU pedig négy kapura lövésből négy gólt szerzett ebben az idényben mai ellenfele ellen. Csak ebben az értelemben nyújtott százszázalékos teljesítményt a Manchester – Van Gaal elégedetten dőlhetett hátra a kispadon.

Amely szerintünk a mai sikertől függetlenül még mindig mozog alatta.

KÉSŐBB
Stoke City–Arsenal 0–0

KORÁBBAN
Chelsea–Everton 3–3 (Diego Costa 64., Fabregas 66., Terry 98., ill. Terry 50. – öngól, Mirallas 56., Funes Mori 90.)
Manchester City–Crystal Palace 4–0 (Delph 22., Agüero 41., 68., David Silva 84.)

AFC Bournemouth–Norwich City 3–0 (Gosling 10., C. Daniels 54. – 11-esből, Afobe 75.)
Southampton–West Bromwich Albion 3–0 (Ward-Prowse 5., 35. – a másodikat 11-esből, Tadics 72.)
Newcastle United–West Ham United 2–1 (Ayoze Pérez 6., Wijnaldum 22., ill. Jelavic 49.)
Aston Villa–Leicester City 1–1 (Gestede 75., ill. Okazaki 29.)

A 22. forduló további mérkőzéseiről bővebben ITT olvashat!

1. Arsenal 22 13 5 4 37–21 +16 44
2. Leicester City 22 12 8 2 39–26 +13 44
3. Manchester City 22 13 4 5 43–21 +22 43
4. Tottenham 22 10 9 3 38–18 +20 39
5. Manchester United 22 10 7 5 28–20 +8 37
6. West Ham 22 9 8 5 34–26 +8 35
7. Stoke City 22 9 6 7 24–22 +2 33