Három nullára legyőzte odahaza a Liverpool a listavezető Leicester Cityt a Premier League 9. fordulójának egyik nagy rangadóján.

Anfield, zárt kapuk mögött. Vezette: Kavanagh
Liverpool: Alisson – Milner, Matip, Fabinho, A. Robertson – Curtis Jones, Wijnaldum, N. Keita (Neco Williams, 54.) – Diogo Jota (Origi, 89.), Firmino, Mané (Minamino, 89.). Menedzser: Jürgen Klopp
Leicester: Schmeichel – W. Fofana, Evans, Fuchs (Praet, 62.) – Justin, N. Mendy, Tielemans, Albrighton – H. Barnes (Ünder, 62.), Maddison – Vardy. Menedzser: Brendan Rodgers
Gólszerző: Evans (21. – öngól), Diogo Jota (41.), Firmino (86.)

A legértékesebb hét játékosa közül négy sem játszhatott a címvédő otthonába utazó Leicester Citynek, mégsem Wilfred Ndidi, Caglar Söyüncü, Ricardo Pereira és Timothy Castagne hiányáról szóltak a beharangozók, hanem Mohamed Szalah, Trent Alexander-Arnold, Virgil van Dijk, Thiago Alcantara, Jordan Henderson, Alex Oxlade-Chamberlain és Joe Gomez sérüléséről vagy betegségéről – ehhez képest két gólt szerzett az első félidőben a liverpooli csapat.

A VAR szerint ezért nem járt büntető

Pontosabban: egyet fejelt a vendégek védője, Jonny Evans, de a rutinos játékos Sadio Mané elől a saját kapujába mentett, majd Diogo Jota fejelt a kapuba az „összedrótozott” Andrew Robertson bal oldali beadása után.

Olyannyira összeszokatlan a Liverpool, hogy Jota találatát harminc passz előzte meg!

A portugál játékos első négy hazai bajnokiján betalált a Liverpool színeiben, erre korábban senki sem volt képes. A szünet után kihagyott egy ziccert, a vendégektől Harvey Barnes cselekedett hasonlóképpen. Jürgen Kloppnak már az arcizma sem rezdült, amikor az 52. percben lesérült Naby Keita...

Nem adta fel a Leicester, amely, ha nyer, maradt volna a tabella első helyén, de Alisson védte Jamie Vardy és Barnes közeli próbálkozását is, a másik kapu előtt Mané hagyott ki újra helyzetet, a Roberto Firminóval harcoló Evans (!) pedig közelről a kapufát találta el.

Firmino maga is megdöngette a kapufát egy lövéssel, amely után Marc Albrighton a gólvonalon mentett (mint korábban Christian Fuchs), majd Mané lövése a lécre pattant Evansről, de a legvégén Roberto Firmino szép fejes gólja minden fontos kérdést eldöntött. 3–0

Sorozatban a 64. hazai bajnokiján is veretlen maradt a Pool, ezzel megdöntötte az eddig klubrekordot.

Korábban
Leeds United–Arsenal 0–0

Sheffield United–West Ham United 0–1 (Haller 56.)
Fulham–Everton 2–3(Reid 15., Loftus-Cheek 70., ill., Calvert-Lewin 1., 29., Doucouré
35.)

Manchester United–West Bromwich Albion 1–0(B. Fernandes 56. – 11-esből)
Tottenham–Manchester City 2–0(Szon Hung Min 5., Lo Celso 65.)
Newcastle–Chelsea 0–2(F. Fernández 10. – öngól, Abraham 65.)
Aston Villa–Brighton 1–2(Konsa 47., ill. Welbeck 12., March 56.)

20. Sheffield United9184–15–111

Brendan Rodgers a Leicesterrel mindhárom meccsét elbukta volt csapata, a Pool ellen, összesen 9 gólt kapva. Rodgers egyik másik csapata sem kapott ennyit egyetlen ellenféltől!

90+5. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+3. perc Ünder passzát Albrighton jobbal a léc fölé vágja kissé jobbról, 13-ról.

90. perc Vardy jobbról éles szögből a bal alsó mellé emel, Alisson megelőzése után.

Négy perc a ráadás.

89. perc Jota le, Divock Origi be, Minamino Takumi meg Manét váltja.

86. PERC ROBERTO FIRMINO eldönti a meccset, Milner jobb oldali kornerét tíz méterről a jobb alsóba fejeli, Ünder mellől. 3–0!

83. perc Szép akció, Praet passzol, lő Maddison jobbal 18-ról, blokkol Fabinho, kontra, a Jota indította Mané Fofana mellől jobbal kapura lő, 20-ról, balra vetődve véd Schmeichel.

76. perc NINCS BENT, Firmino jobbal az ötös jobb sarka elől a jobb oldali kapufára lő, a kipattanót kapura sodorja, de ment a gólvonalon Albrighton, a lecsorgó Manéé, aki jobbal tízről kapura lő, a labda Evansről a jobb felső mellé a lécre pattan!

72. perc Jota két csel után ballal 13-ról a bal alsó mellé lő, Fofana bodicsekelte őt a lövés után. Ápolás.

Alighanem Pool-rekord a 30 passzos, gólhoz vezető akció

70. perc Vardy elfáradt, a lába is fáj már.

66. perc Namphalys Mendy kap sárga lapot, majdnem eltörte Wijnaldum bokáját.

A Leicester csak kettőt nyert meg utóbbi 16 Pool elleni PL-meccséből, 2017 óta sorozatban hetedszer kaphat ki a liverpooliaktól.

62. perc Cengiz Ünder és Dennis Praet be, Barnes és Fuchs le.

61. perc Nagy védések, Maddison jobból középre ad, Vardy maga elé teszi a labdát, de kirepül elé Alisson, a labda Barnes elé pattan, de repül a brazil kapus csoda bátran!

56. perc EZ SINCS BENT! Jones passzát Jota jobbról hétről a jobb alsóba rúgná, de véd Schmeichel, Jota jobbról bead, Firmino pedig három méterről a kapusba teszi a labdát, majd a kipattanót előle Evans (!) a bal oldali kapufára fejeli. Három lépésről.

55. perc ZICCER, a Milner indította Mané jobbal az ötös bal sarka elől kapura lő, Schmeichel belekap a labdába, Fuchs ment a gólvonalon fejjel!

54. perc Neco Williams váltja.

52. perc Keita lesérült. Csere lesz. A jobb combja húzódott meg.

47. perc Harvey ballal feladja a kapusnak a labdát az ötös bal sarka elől. Maddison ismét remek passzt adott.

46. perc Robertson bal oldali beadását Jota a bal alsó elől a léc fölé vágja. MI MARADT KI!

46. PERC FOLYTATJUK!

Ne feledjük, a Leicester sokkal jobb a második félidőkben, mint az elsőkben.

E párharc legjobb góllövői
Ian Rush 9
John Toshack 8
Jamie Vardy 7
Robbie Fowler 5
Roberto Firmino 5

A Liverpool előző 13 bajnokiján csak egyszer nem kapott gólt, sorozatban hatszor odahaza mindig kapitulált legalább egyszer. Csak a két újonvkapott több gólt a ligában, mint a bajnok. Eggyel-eggyel!

Evans: öngólkirályok nyomában!

Hazai rekorder, első négy meccsen mindig gól

Liverpool: egy korszak vége!

Alisson eddig marad Európában.

Visszavonult a Pool egykori remek középpályása.

45+2. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45. perc Sárga lap a Milnert buktató James Justinnak.

42. perc Thielemans jobbal a bal alsóba lőne 19-ről, de véd vetődve Alisson, Matip eltakarítja a kipattanót Vardy elől.

Jota klubrekorder lett.

41. PERC ITT A GÓL, az első négy hazai bajnokiján betalált DIOGO JOTA, aki az ötös bal sarka és Albroghton elől a bal alsóba fejeli Robertson bal oldali, ballábas beadását. 2–0!

39. perc Fofana nem figyel Milner emelése után, Mané azonban jobbal 13-ról feladja a labdát a kapusnak. A bekk is beleért még, mentette a hibáját.

A Liverpool 9 meccse veretlen odahaza a Leicester ellen, két iksszel, de sorozatban háromszor veszített ellene 1997-2000 között.

34. perc Justin lő jobbal két szép csel után 16-ról nem sokkal a bal alsó mellé! Keita passzát meg Mané a bal alsó mellé teszi jobbal 12-ről, de les.

31. perc Mané megindul a balon, Evans azonnal ellöki. Robertson bal oldali szabadrúgását Matip a jobb alsó elé fejeli, a karatemozdulattal bevetődő Firmino éppen csak lemarad a labdáról. És Schmeichel állkapcsáról.

30. perc Zakatol a meccs, helyzet nincs.

A Pool 63 mérkőzés óta veretlen odahaza, ez a rekord beállítása. Az előzőt 1980 decemberében éppen a Leicester szakította meg...

26. perc Milner jobb oldali kornerét Matip hétről a jobb sarok mellé fejel, nagyon.

23. perc MELLÉ, Fofana passzol, ALbrighton továbbít, Vardy balról bead, Barnes jobbal hat méterről a bal felső sarok mellé pazarolja a ziccert!

23. perc Robertson beadását Jota a kapuba fejeli, közben löki a kapust is, gól. Nem, szabadrúgás kifelé, ezt megúszta a Leicester!

21. PERC VEZET A LIVERPOOL, egy jobb oldali Milner-szögletet az ötösről a kapu közepébe fejel JONNY EVANS, Manével harcolva, középről. 1–0!

17. perc Fuchs indítását elkapja Vardy elől Alisson. Jota odalép aztán a védőnek, biceg. A bekk.

Ötször lőttek kapura a hazaiak, egyszer sem a vendégek.

13. perc
Helyzet, Jota lő jobbal 17-ről, középről félmagasan a jobb sarok felé, véd azonban a kis Schmeichel. Firmino passzolt a portugálhoz.

12. perc Fofana a jobbon, de pontatlan Justin keresztpassza balról felé.

Jamie Vardy 7 bajnokiján 8 gólt szerzett az idényben, a Pool ellen 11 bajnokin 7-szer volr eredményes, csak Andy Cole (11) és Thierry Henry (8) bosszantotta többször a PL-ben a vörösöket.

9. perc HELYZET, Mané passzát Jones az ötös jobb sarka elől jobbal nem tudja a rövid sarokba lőni, bal lábbal véd Schmeichel. Aki fogja aztán Keita 23 méteres lövését is.

7. perc Alisson kilép Vardy elé Maddison fejese után.

4. perc HOPP, Matip kézzel ment Maddison elől a 16-oson belül, de tovább!

2. perc Mané passzát a jobb felső mellé teszi jobbal Keita, beleért Thielemens, Milner kornerét az ötös rövid sarkáról az oldalhálóba fejeli Mané!

1. perc Fofana nem figyel, rosszul helyezkedik, de így tudja menteni Mané elől Firmino indítását, oxival!

1. PERCE ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tisztavörösben, a vendégek tiszta kékben.

Megemlékezés a nagyszerű kapusról, Ray Clemence-ről.

A Liverpool a negyedik fordulóban az Aston Villától elszenvedett kínos vereség (2–7) óta nem talált legyőzőre. A városi ragadón az Everton vendégeként ikszelt, majd két sikerrel felkapaszkodott a dobogóra. Legutóbb a Manchester City otthonából egy ponttal távozott. A listavezető, az Anfielden legutóbb 2000-ben nyerni tudó Leicester két hazai vereség után magára talált, és az előző három fordulóban hibátlanul végzett. Ráadásul erős ellenfelekkel szemben (Arsenal, Leeds, Wolves) szerezte meg a tabella élére repítő kilenc pontot. Liverpool–Leicester 2017–2018: 2–1, 3–2, 2018–2019: 1–1, 2–1, 2019–2020: 2–1, 4–0

Talajmenti fagy

A Bajnokok Ligájában, Európa többi topbajnokságában, valamint az alacsonyabb osztályú angol ligákban újra bevezették az öt cserelehetőséget, ám a Premier League-ben továbbra is csak hármat lehet változtatni, ennek módosításához pedig legalább 14 együttes támogatása szükséges.

„Változtatnunk kell a csereszabályon, mert jön a karácsonyi időszak, amelyben lesz, amikor 48 órán belül két mérkőzést is kell majd játszanunk” – tette hozzá a német vezetőedző.

Klopp mellett José Mourinho, a Tottenham menedzsere is aktívan lobbizik az öt cserelehetőség bevezetéséért. A járványt követő nyári újrainduláskor, az előző idény lezárásáig a PL-ben is ötöt lehetett cserélni.

„Volt egy vezetőedzők közötti megbeszélés, ami alapján ha nekünk kéne döntenünk az öt cserelehetőség ismételt bevezetéséről, 15:5 arányban elfogadnánk azt” – mondta Klopp, hozzátéve, nemrégiben még csak 11:9 volt az arány a változást támogatók javára.

A bajnoki címvédő Liverpoolt edző Jürgen Klopp ismét amellett szólalt fel, hogy az angol labdarúgóliga vezetőinek újra be kellene vezetniük az öt cserelehetőséget.

Egy kis örökmérleg: 114 találkozó, 50 liverpooli és 39 leicesteri sikerrel, 182, ill. 145 rúgott góllal.

Eltiltott nincs.

A hazaiaktól Alex Oxlade-Chamberlain, Jordan Henderson, Mohamed Szalah, Thiago Alcántara, Trent Alexander-Arnold, Virgil van Dijk és Joe Gomez sérült vagy beteg, a vendégektől Ricardo Pereira, Wilfred Ndidi, Caglar Söyüncü és Timothy Castagne maródi.

A 2–0-ra elveszített idegenbeli találkozót követően Gareth Southgate szövetségi kapitány elárulta, hogy a 30 éves futballista a szünetben húzódásra panaszkodott és nem tudta vállalni a folytatást. A játékos további vizsgálatokon esik át Angliában, de a szakvezető szerint valószínűleg a hétvégén, a Premier League következő fordulójában még nem lesz bevethető.

Sérülés miatt kellett lecserélni Jordan Hendersont, a Liverpool középpályását vasárnap az angol labdarúgó-válogatott Belgium elleni Nemzetek Ligája-mérkőzésén.

A skót válogatott futballista, Andrew Robertson combhajlító izma megsérült a Szerbia elleni, hosszabbításba és tizenegyespárbajba torkolló Európa-bajnoki pótselejtezőn, és nem lépett pályára a vasárnapi, Szlovákia elleni mérkőzésen sem.

Jürgen Klopp egyébként már korábban panaszkodott a válogatott szünet miatt, illetve azt is nehezményezte, hogy több sorozattal ellentétben a Premier League-klubok nem szavazták meg, hogy ebben az idényben is ötöt lehessen cserélni. Bár ha így folytatódik, lassan már nem is tud majd annyit.

Salah csak rövid időre vált harcképtelenné, de Joe Gomez esetében már nem ilyen szerencsés a klub. A védő az angol válogatott edzésén szenvedett súlyos térdsérülést. Nemrégiben arról írtunk, hogy Virgil van Dijk kiesése után vélhetően Gomez és Fabinho szerepelhet a liverpooli védelem közepén, ám mára egyikük sem egészséges. Ráadásul Van Dijkhoz hasonlóan Gomez esetében sem biztos, hogy pályára léphet 2020–2021-ben. A védelem gondjait tetézi, hogy a jobbhátvéd Trent Alexander-Arnold is megsérült a múlt héten, rá nagyjából egyhónapos kihagyás vár, némi szerencsével talán Fabinho már bevethető lesz a jövő héten. Az eddigi nyolc fordulóban egyébként hat különböző belső védőpáros kezdett a Liverpoolban, és tizenöt olyan sérülés sújtotta a csapatot, amely után az adott játékosnak legalább tíz napot ki kellett hagynia.

A Liverpoolt irányító Jürgen Klopp talán jobban teszi, ha nem olvassa a híreket, mert mostanában csak rosszakat kap. A minap kiderült, hogy az egyiptomi válogatottnál tartózkodó Mohamed Szalah koronavírusos, így lemarad a válogatott szünet utáni első bajnokiról, amelyen a címvédő az éllovas Leicestert fogadja. Azt nem tudni, a támadó hol fertőződött meg, de napvilágot látott róla egy videó, amelyen néhány nappal a válogatott meccsek előtt maszk nélkül, a közösségi távolságtartás szabályait áthágva, emberektől körülvéve táncol testvére esküvőjén. Ő egyébként az ötödik liverpooli játékos, aki az idény során megfertőződött.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A LIVERPOOL–LEICESTER PL-MÉRKŐZÉS ONLIVE KÖZVETÍTÉSÉBEN!