A Leicesternek nem volt esélye, a Manchester nyerte a Cityk rangadóját

B. A.B. A.
2021.04.03. 18:21
Gabriel Jesus (középen) gólja végleg eldöntötte a három pont sorsát (Fotó: AFP)
A Manchester City magabiztos játékkal 2–0-ra legyőzte idegenben a Leicester Cityt az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 30. fordulójának szombati első rangadóján.

ANGOL PREMIER LEAGUE
30. FORDULÓ

LEICESTER CITY–MANCHESTER CITY 0–2 (0–0)
Leicester,King Power Stadion,zárt kapuk mögött.Vezette:A. Taylor
LEICESTER:Schmeichel – Amartey, J. Evans, Fofana – M. Albrighton (Ricardo Pereira, 71.), Ndidi (N. Mendy, 84.), Tielemans, Castagne – A. Pérez – Iheanacho (Maddison, 72.), Vardy.Menedzser:Brendan Rodgers
MAN. CITY:Ederson – Walker, Rúben Dias, Laporte, B. Mendy – Fernandinho, Rodri – Mahrez (Ferran Torres, 79.), De Bruyne (Foden, 88.), Gabriel Jesus – Agüero (Sterling, 63.).Menedzser:Pep Guardiola
Gólszerző:B. Mendy (58.), Gabriel Jesus (74.)

Volt miért visszavágnia a listavezető Manchester Citynek, amely szeptemberben súlyos, 5–2-es vereséget szenvedett a Leicester Citytől az Etihadban. Pep Guardiola csapata ezúttal nem akart semmit sem a véletlenre bízni, az alaposan bekezdő vendégek már az ötödik percben bevették Kasper Schmeichel kapuját, ám az óriási gólt szerző Fernandinho balszerencséjére Sergio Agüero lesen tartózkodott, s mivel zavarta a dán kapust, nem adták meg a brazil középpályás találatát.

Az érvénytelenített gól nem szegte a vendégek kedvét, Kevin De Bruyne szabadrúgásból a lécet döngette meg, Rijad Mahrez ziccerét lábbal védte Schmeichel, de ezek mellett is akadt még lehetősége a manchesterieknek, akiknek volt olyan öt perce, hogy 96 (!) százalékban birtokolták a labdát.

Az első félidőben gyakorlatilag semmit sem mutató Leicesternek kis híján egy villanás elég volt a vezetés megszerzéséhez, ám Ayoze Pérez remek kiugratása után hiába lőtt Jamie Vardy a kapuba, les miatt ezt a gólt sem adta meg Anthony Taylor.

A szünet után sem csökkent a vendégcsapat fölénye, amely az 58. percben érett (érvényes) góllá: Benjamin Mendy remek lövőcsel után a gyengébbik, jobb lábával tekert a hosszú alsóba (0–1).

A második gólhoz De Bruyne villanása kellett, a belga egészen szenzációs labdát adott Gabriel Jesusnak, aki rögtön Sterlinghez játszott, az angol egy csel után visszaadta a kölcsönt, így a brazil lett a gólszerző (0–2). Gabriel Jesus a hatodik Leicester elleni PL-meccsén ötödször volt eredményes.

Győzelmével a Manchester City újabb lépést tett a bajnoki cím felé, immár csak az a kérdés, mikor lesz matematikailag is biztos Guardiola együttesének az aranyérme.

A FORDULÓ TOVÁBBI PROGRAMJA
Korábban

Chelsea–West Bromwich Albion 2–5 (Pulisic 27., Mount 71., ill. M. Pereira 45+2., 45+4., C. Robinson 63., 90+1., M. Diagne 69.)
Kiállítva: T. Silva (Chelsea, 29.)
Leeds United–Sheffield United 2–1 (J. Harrison 12., Jagielka 49. – öngól, ill. Osborn 45+2.)

Később
21.00: Arsenal–Liverpool (Tv: Spíler1) – élőben az NSO-n!
Vasárnap
13.00:
Southampton–Burnley (Tv: Digi Sport1)
15.05:
Newcastle–Tottenham (Tv: Spíler1)
17.30: Aston Villa–Fulham (Tv: Digi Sport2)
20.30: Manchester United–Brighton (Tv: Spíler1)
Hétfő
19.00:
Everton–Crystal Palace (Tv: Spíler1)
21.15: Wolverhampton–West Ham United (Tv: Digi Sport1)

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+4. PERC: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

Három perc a ráadás.

88. PERC: De Bruyne helyére Foden jött.

87. PERC: Amartey csapott oda De Bruynének, nincs lap és VAR-ozás sem.

86. PERC: Maddison ezúttal nagy helyzetben rontott, rosszul találta el a labdát Ricardo Pereira nagyszerű lekészítése után.

84. PERC: Nampalys Mendy váltotta Ndidit.

83. PERC: Maddison messziről próbálkozott, nem talált kaput.

82. PERC: Fernandinho kaszálta el Maddisont egy sárga lapért cserébe.

79. PERC: Ennyi is volt a korábbi Leicester-játékosnak, Ferran Torres állt be a helyére.

78. PERC: A harmadikra még várni kell, megint De Bruyne adta a remek passzt, de Mahrez elhibázta a ziccert.

74. PERC: GÓÓÓL, ITT A MÁSODIK! De Bruyne valami egészen szenzácóis labdát adott Gabriel Jesusnak, aki rögtön Sterlinghez játszott, az angol egy csel után visszaadta a kölcsönt, így végül a brazil lett a gólszerző (0–2).

73. PERC: Ederson időhúzás miatt kapott sárga lapot.

72. PERC: Rodgers is cserélt, Ricardo Pereira és Maddison is beállt, Albrightonnak és Iheanachónak ennyi volt.

63. PERC: Guardiola változtatott először, Agüero helyett Sterling folyatja.

58. PERC: GÓÓÓL, VEZET A MANCHESTER CITY! Mendy egy remek lövőcsel után a gyengébb, jobb lábával a hosszú alsóba tekert (0–1).

56. PERC: Gabriel Jesus jól és lendületesen húzta meg a bal szélen, a beadása utána Agüero kapásból lőtt, ám a talajról a kapu fölé pattant a kísérlet.

54. PERC: Walker beadásánál Schmeichel megelőzte Agüerót.

51. PERC: Éledezik a Leicester! Iheanacho jól passzolt jobbra Tielemanshoz, a lövésbe bevetődő Rúben Dias óriásit mentett.

50. PERC: De Bruyne szabadrúgásába a hosszún érkező Rodri már nem tudott jól beleérni.

48. PERC: Tielemans bal lábas lövése pont középre ment, Ederson magabiztosan fogta.

47. PERC: Agüero esett el a tizenhatoson belül Fofana mellett, Taylor elegánsan továbbot intett.

46. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

ELSŐ FÉLIDŐ

45+2. PERC: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+1. PERC: ÚJABB MEG NEM ADOTT GÓL, EZÚTTAL HAZAI! Pérez ugratta ki Vardyt, aki eltolta Ederson mellett a labdát, majd az üres kapuba lőtt, de les miatt ez a gól is érvénytelen.

Egy perc a ráadás.

44. PERC: Gabriel Jesus ezúttal magának alakította ki a helyzetet, remek szóló után leadott erőteljes lövése elkerülte a hosszú felsőt.

41. PERC: Nagy védés! Walker bedobása utánGabriel Jesus szép mozdulattal készített le Mahreznek, aki óriási helyzetben Schmeichelbe lőtt. Fél perccel később De Bruyne próbálkozott 20 méterről, nem sokkal tévesztette el a bal alsót.

34. PERC: Amartey rúgott gyertyát az ötösnél, majd megpróbálta lekezelni a labdát, Rodri majdnem ebből szerzett gólt – a hazaiak szerencséjére a lövés elakadt a védőkben.

32. PERC: Ndidié a mérkőzés első sárga lapos figyelmeztetése.

28. PERC: Albrighton szabadrúgása csemege Edersonnak.

27. PERC: Mahrez ugratta ki a lesgyanús helyzetből kiugró Gabriel Jesust, a brazil sután találta el a labdát, így nem jutott el a középen érkező Agüeróig.

26. PERC: Az utóbbi öt percben 96 (!) százalékban volt a manchesterieknél a labda...

23. PERC: De Bruyne remek szabadrúgása a lécen csattant!

21. PERC: Most De Bruyne próbálkozott, s bár a lövés célt tévesztett, Ndidi szabálytalankodott vele szemben, így ígéretes helyről jöhet szabadrúgással a vendégcsapat.

18. PERC: Castagne adta el meggondolatlanul a labdát a hazai tizenhatos előterében, Mahrez blokkja után Agüero kapásból lőtt, de nem találta el a kaput.

13. PERC: Mahrez és Walker jól kombinált a jobb szélen, előbbi veszélyes beadását tisztázták a védők.

5. PERC: ÓRIÁSI GÓL, DE NEM ADJÁK MEG! Fernandinho jó 25 méterről tűzte rá kapásból, a labda védhetetlenül csapódott a jobb alsóba, ám mivel a lesen álló Agüero zavarta Schmeichelt, a találat érvénytelen.

2. PERC: Pérez labdája volt hosszú Iheanachónak, Ederson szedte fel az indítást.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS! A hazaiak indították útjára a labdát.

Sötétkék szerelésben a Leicester, fehér-feketében a Manchester City.

Szeptemberben a Leicester City 5–2-re nyert a manchesteriek otthonában.

A mérkőzést Anthony Taylor vezeti.

A találkozót a Digi Sport2 élőben közvetíti.

Köszöntjük kedves olvasóinkat a Leicester City–Manchester City angol bajnoki rangadó online tudósításában. Hamarosan kezdünk, tartsanak velünk!