A hajrában szétesett a Liverpool, a Leicester hárommal büntetett

B. A.B. A.
2021.02.13. 13:25
Jamie Vardy góljával már a Leicester City volt előnyben (Fotó: AFP)
Döbbenetes összeesést hozott a Leicester City–Liverpool rangadó az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 24. fordulójában: hiába szerzett vezetést a címvédő, a hazaiak az óriási védelmi hibákat kihasználva fordítottak, és behúzták a három pontot.

ANGOL PREMIER LEAGUE
24. FORDULÓ
LEICESTER CITY–LIVERPOOL 3–1 (0–0)
Leicester,
King Power Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Anthony Taylor
LEICESTER: Schmeichel – Amartey, J. Evans, Söyüncü, Ricardo Pereira – Ndidi – Albrighton (Ayoze Pérez, 74.; N. Mendy, 90.), Tielemans (Choudhury, 87.), Maddison, H. Barnes – Vardy. Menedzser: Brendan Rodgers
LIVERPOOL: Alisson – Alexander-Arnold, Kabak, J. Henderson, A. Robertson – Milner (Thiago Alcantara, 17.), Wijnaldum (Shaqiri, 87.), C. Jones (Oxlade-Chamberlain, 75.) – Szalah, Firmino, Mané. Menedzser: Jürgen Klopp
Gólszerző: Maddison (79.), Vardy (81.), H. Barnes (85.), ill. Szalah (67.)

A pillanatnyi fellángolás után az előző két meccsen ismét jónak nem nevezhető produkcióval rukkolt elő a Liverpool, amelynek így különösen fontos volt a Leicester City elleni rangadó. A címvédőnél továbbra is több sérült nehezítette a 300. liverpooli tétmérkőzésére készülő Jürgen Klopp dolgát, így a nemrégiben szerződtetett Ozan Kabakot is be kellett dobni a mély vízbe.

A Pool jól kezdte a mérkőzést, a labdabirtoklási fölény mellett több remek indítást is feljegyezhettünk a vendégek részéről, ám a legnagyobb lehetőség egy továbbcsúsztatott labda után alakult ki, amikor is Roberto Firmino három méterről Kasper Schmeichelbe bombázott – vagy írhatjuk úgy is, hogy a sorozatban 100. PL-mérkőzését játszó dán kapus helyezkedett és védett kiválóan.

A túloldalon az első félidő utolsó percei hozták meg a nagy helyzeteket, előbb James Maddison szenzációs megmozdulása után Jamie Vardy bombázott a lécre, majd nem sokkal később az angol támadó kerülhetett volna ismét ziccerbe, ekkor Alisson mozdult ki nagyszerűen.

A második félidőben Firmino zseniális megmozdulása után megszerezte a vezetést a Liverpool, a brazil támadó két húzással készítette le a labdát Mohamed Szalahnak, az egyiptominak ujjgyakorlat volt a jobb sarokba tekerni (0–1).

Ami ezután következett, arra nehéz szavakat találni... A drámai hajrát egy dupla VAR-ozás nyitotta, Thiago Alcantara szabálytalanságánál centiken múlott a tizenegyes, de ha már az elmaradt, Maddison szabadrúgásból tekert a hosszú alsóba (1–1). Anthony Taylor elsőre lest ítélt, azonban a felvételekből kiderült, hogy Firmino lába belógott, így Daniel Amartey hiába zavarta Alissont, nem volt lesen.

A brazil kapus már az előző mérkőzéseken is bizonytalankodott és hibázott, de még ennek fényében is nehezen megemészthető kijövetellel lepte meg csapattársait és a Liverpool szurkolóit: egy hosszú indításra startolt rá feleslegesen, a debütáló Kabak elrúgta a labdát, éppen Jamie Vardy elé, aki pályafutása egyik legkönnyebb góljával előnyhöz juttatta csapatát (2–1).

A kegyelemdöfést Harvey Barnes adta meg, a Leicester City hat perc leforgása alatt hárommal felelt a Liverpool vezető góljára, és behúzta a rangadót (3–1).

Klopp 300. liverpooli tétmérkőzése elhozta a Pool sorozatban harmadik vereségét, amely könnyen azt jelentheti, hogy a címvédő kiszáll a bajnoki címért zajló versenyfutásból.

A FORDULÓ TOVÁBBI PROGRAMJA
Crystal Palace–Burnley 0–3 (Gudmundsson 5., Jay Rodríguez 10., Lowton 47.)
Manchester City–Tottenham Hotspur 3–0 (Rodri 23. – 11-esből, Gündogan 50., 66.)
Brighton–Aston Villa 0–0
Vasárnap
13.00: Southampton–Wolverhampton (Tv: Spíler1)
15.00: West Bromwich Albion–Manchester United (Tv: Spíler1)
17.30: Arsenal–Leeds United (Tv: Spíler1)

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+5. PERC: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

Öt perc a ráadás.

87. PERC: Csere mindkét oldalon, a hazaiaknál Choudhury, a vendégeknél Shaqiri állt be.

85. PERC:GÓÓÓL, MOST ELDŐLT! Barnes remek indítást kapott, és mintaszerűen kilőtte a bal alsót (3–1).

84. PERC: MAJDNEM ELDŐLT! Újabb óriási hiba, ezúttal Thiagótól, Vardy lövését a gólvonalról szedte ki Alisson.

81. PERC: HIHETETLEN, VEZET A LECIESTER! Alisson borzasztóan jött ki, Kabak elrúgta a labdát, Vardy pedig begyalogolhatott a gólvonalig (2–1).

80. PERC: GÓÓÓL! Firmino belógott, érvényes a gól (1–1).

79. PERC: Maddison szabadrúgása a bal alsóban landol, Amartey lesen volt, így elsőre nem adják meg a gólt, de itt is lesz VAR.

78. PERC: Nincs tizenegyes, még kívül volt.

77. PERC: Barnest rúgták fel a tizenhatos vonalának környékén, VAR-ozni kell, hogy kívül vagy belült volt-e.

75. PERC: Klopp is cserél, Jones-nak ennyi volt, Oxlade-Chamberlain a pályán.

74. PERC: Albrightont Ayoze Pérez váltja.

72. PERC: Ez a szabadrúgás most jól jött be Maddisontól, de nem tudott senki beleérni, így ismét csak Alisson lett a végállomás.

71. PERC: Barnes esett el Kabak mellett, a török megkapta az első sárga lapját a Premier League-ben.

67. PERC: GÓÓÓL, VEZET A LIVERPOOL! Firmino zseniális mozdulatsorral készítette le a labdát Szalahnak, az egyiptomi tekerése a kapu jobb oldalában kötött ki (0–1).

62. PERC: Jól kanyarodott be a vendégek szöglete, Firmino majdnem fejelni tudott az ötösról, de a védők mentettek – jöhet az újabb próbálkozás.

57. PERC: A LÉC MEGMENTI A LEICESTERT! Alexander-Arnold kiválóan tekert a bal felső felé, centiken múlott a vendégek vezető gólja. Vardy fejjel bele tudott érni, lehetséges, hogy ezen múlott...

Kasper Schmeichel sorozatban a 100. Premier League-mérkőzését játssza, ez a leghosszabb széria a bajnokságban.

50. PERC: Ismételhetett az angol, ezúttal viszont a tisztázás után visszakerült a Leicesterhez a labda, amit Maddison lőtt élesen a kapu elé, itt ismét csak Alisson vetődött ki jól.

49. PERC: Maddison pocsék szabadrúgása egy pattanás után Alissonnál landolt.

47. PERC: Jones húzott befelé, a lövésbe már beleléptek.

46. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

ELSŐ FÉLIDŐ

45+2. PERC: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

Egy perc a ráadás.

45. PERC: Vardy ismét ziccerbe kerülhetett volna, Henderson fején rosszul csúszott meg a labda, Alisson nagyszerűen jött ki a kapujából.

45. PERC: Alexander-Arnold szabadrúgása levágódott a sorfalról.

43. PERC: Evans gáncsolta el Manét egy sárga lapért cserébe.

42. PERC: NEM SOK HIÁNYZOTT! Amartey ívelésébe Maddison szenzációs mozdulattal, sarokkal nyúlt bele, így hozva ziccerve Vardyt, aki a lécre bombázott.

38. PERC: Robertson éles beadásába Amartey tette bele a lábát.

36. PERC: Barnes tökéletesen kanyarított középre, Vardy tisztán fejelhetett, de pontatlanul, éppen Alissonhoz.

A Liverpool 2014 óta először veszíthet el három egymást követő bajnokit – akkor ez éppen Brendan Rodgers irányításával jött össze...

26. PERC: Az első igazán nagy lehetőség: Robertson finom emelését Mané fejelte tovább, Firmino közeli lövésénél óriásit védett Schmeichel. Tegyük hozzá, Robertson minden bizonnyal lesen volt.

26. PERC: Szalah jó ütemű passza után Firmino lőhetett, Schmeichel jól zárta a rövidet.

24. PERC: Jones néhány másodperc alatt Maddisonnal, majd Barnes-szal szemben is szabálytalankodott, övé a mérkőzés első sárga lapos figyelmeztetése.

20. PERC: Alexander-Arnold megint jó labdát adott, Szalah középre továbbította, Mané viszont hiába csúszott, csak szabálytalankodni tudott.

17. PERC: Kényszerből változtat Jürgen Klopp, Milner valószínűleg megsérült, Thiago váltja.

16. PERC: Ndidi csúsztatása nem volt a legjobb, Szalah kapásból kapura tűzte, nem sokkal tévesztett.

15. PERC: Beszorul a házigazda, Mané, majd Henderson beadását is blokkolni kellett.

11. PERC: Vardy hagyta faképnél Kabakot, de túlságosan nagy lett az emelés.

10. PERC: Henderson kiváló indítással hozta helyzetbe Szalahot, az egyiptomi azonban túlságosan sokat kivárt, így visszazártak a védők.

Jürgen Klopp a 300. alkalommal ül a Liverpool kispadján, és a 180. győzelmére hajt.

3. PERC: Remek meglátás Alexander-Arnoldtól, Mané passza viszont már lassú volt, megint Soyüncü mentett.

2. PERC: Jones fejelte rossz helyre a labdát, Maddison gondolt egy merészet, és a félpályán túlról is ráeresztette, Alisson azonban nem állt kint eléggé.

1. PERC: Robertson beadását Söyüncü csúsztatta ki, a mérkőzés első szöglete nem hozott veszélyt.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS! A Leicester indította útjára a labdát.

Tiszta kékben a Leicester, vörösben a Liverpool.

A mérkőzést Anthony Taylor vezeti.

Később

16.00: Crystal Palace–Burnley (Tv: Digi Sport1)
18.30: Manchester City–Tottenham Hotspur (Tv: Spíler1)
21.00: Brighton–Aston Villa (Tv: Spíler1)
Vasárnap
Hétfő
19.00:

Legutóbb novemberben találkozott egymással a két gárda, akkor hárommal nyert a Liverpool.

Ozan Kabak most mutatkozik be a Liverpoolban, a Leicesternél James Justin kiesése okozhat problémát.

A találkozót a Digi Sport1 élőben közvetíti.

Köszöntjük kedves olvasóinkat a Leicester City–Liverpool angol bajnoki mérkőzés online tudósításában. Hamarosan kezdünk, tartsanak velünk!