Ranieri után az élet: Vardy duplázott, a Leicester legyőzte a Poolt

2017.02.27. 20:51
Jamie Vardy magára talált: duplázott a Liverpool ellen (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 26. fordulójának hétfői mérkőzésén a Leicester City a két gólt szerző Jamie Vardy vezérletével 3–1-re legyőzte a Liverpoolt, ezzel elmozdult a kiesőzónából.

ANGOL PREMIER LEAGUE
26. FORDULÓ

Leicester City–Liverpool 3–1 (Vardy 28., 60., Drinkwater 39., ill. Coutinho 68.)

A bajnoki címvédő Leicester City a múlt héten menesztett Claudio Ranieri nélkül, a kieső, 18. helyről várta a kéthetes spanyolországi edzőtáborból hazatérő Liverpool elleni hétfő esti összecsapást.

A találkozót egyértelműen a hazaiak kezdték jobban Simon Mignolet-nak Robert Huth, majd Okazaki Sindzsi fejesét kellett hárítani. Ezt követően Jamie Vardy pillanatai következtek, előbb ziccert rontott, majd a 28. percben Marc Albrighton remek passzát váltotta gólra (1–0) – csapata 637 perc után talált be újra a PL-ben, ez egyben azt is jelenti, hogy ez volt a „rókák” első 2017-es bajnoki találata.

A folytatásban támadásban maradt az ideiglenesen Craig Shakespeare által irányított együttes, ennek pedig újabb találat lett a gyümölcse: egy óriási bedobás után csak röviden tudott felszabadítani a vendégek védelme, Danny Drinkwater pedig 25 méterről, egy pattanást követően óriási gólt zúdított a bal alsó sarokba (2–0).

A második játékrészre a Leicester kontrákra rendezkedett be, ez a húzás pedig nyerőnek bizonyult, hiszen a 60. percben egy kissé lelassult ellentámadás végén, Christian Fuchs beadását Vardy fejelte közelről a hálóba (3–0) – a csatár legutóbbi három Liverpool elleni meccsén már az ötödik gólját jegyezte. Nyolc perccel később Coutinho lapos lövése beakadt az addig rendre mindent védő Kasper Schmeichel kapujába (3–1), de ez csak a szépítésre volt elég a liverpooliaknak.

A három ponttal a Leicester elmozdult a kiesőzónából, míg Kloppék az ötödik helyről várhatják a folytatást.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJÁK EL!

1. Chelsea 26 20 3 3 55–19 +36 63
2. Tottenham 26 15 8 3 50–18 +32 53
3. Manchester City 25 16 4 5 51–29 +22 52
4. Arsenal 25 15 5 5 54–28 +26 50
5. Liverpool 26 14 7 5 55–33 +22 49
6. Manchester United 25 13 9 3 38–21 +17 48
7. Everton 26 12 8 6 42–27 +15 44
8. West Bromwich Albion 26 11 7 8 36–32 +4 40