PL: lehengerlő 10 perc – vége az Arsenal pocsék szériájának

B. L.B. L.
2019.12.09. 22:57
Az Arsenal egyórányi játék után ébredt fel (Fotó: AFP)
Hétfő este az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 16. fordulójának záró mérkőzésén az Arsenal idegenben 3–1-re legyőzte a West Ham Unitedet.

Az Arsenal első lehetőségére a 33. percig kellett várni, Aubameyang beadását Özil fejelte közelről fölé, de amúgy is lesen volt már.

Lenónak ezzel szemben több védésre is szüksége volt, a 38. percben pedig már ő sem tudott segíteni, egy szöglet után nem tudtak tisztázni a védők, és Ogbonna fejese a bemelegítés során megsérülő Bellerín helyett kezdő Maitland-Nilesról a bal alsóba pattant (1–0).

Egyórányi játékhoz közeledve Declan Rice tette próbára Lenót, de a kapus újra a helyén volt, ami ébresztőt fújt a társaknak – tíz perc alatt lerendezte a meccset az Arsenal! Előbb Kolasinac passzából Martinelli lőtt a bal alsóba, majd Pépé egy visszacsel után a hosszú felsőbe tekert, zárásként pedig Pépé visszaadta a kölcsönt Aubameyangnak, aki fél fordulatból a kapuba lőtt (1–3).

Az Arsenal így kilenc, nyeretlenül megvívott tétmérkőzés után győzött ismét, Ljungberg trénerként első sikerét aratta a gárdával.

ANGOL PREMIER LEAGUE
16. FORDULÓ
West Ham United–Arsenal 1–3 (Ogbonna 38., ill. Martinelli 60., Pépé 66., Aubameyang 69.)
SZOMBATON
Manchester City–Manchester United 1–2 (Otamendi 85., ill. Rashford 23. – 11-esből, Martial 29.)
Everton–Chelsea 3–1
(Richarlison 5., Calvert-Lewin 49., 84., ill. Kovacic 52.)
Bournemouth–Liverpool 0–3 (Oxlade-Chamberlain 35., N. Keita 44., Szalah 54.)
Tottenham–Burnley 5–0 (Kane 4., 54., Lucas Moura 9., Szon Hung Min 32., Sissoko 74.)
Watford–Crystal Palace 0–0