PL: komikus Agüero-gól a 3. percben, kiszenvedett City-siker

2015.04.25. 20:23
A Manchester City vért izzadva, csikorgó küzdelemben verte meg az Aston Villát (Fotó: Action Images)
A Manchester City 3–2-re megverte az Aston Villát hazai pályán az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 34. fordulójában.

A manchesteriek már a harmadik percben megszerezték a vezetést egy nem éppen Premier League-szintű hiba után. Az Aston Villa kapusa, Brad Guzan óriási hibát követett el egy hazaadás után, felszabadítás helyett odaadta a labdát Sergio Agüerónak, aki köszönte szépen, és az üres kapuba gurított. 1–0

A 66. percben Alekszandar Kolarov szabadrúgásból növelte a City előnyét. A szerb játékos jó 25 méterről lőtte ki a kapu jobb alsó sarkát. 2–0

Két perccel később Tim Cleverley szépített. Kipattanó labdára érkezett a tizenhatos előterében, és nagy erővel Joe Hart kapujába lőtt. 2–1

Az Aston Villa nem állt meg, a 85. percben egyenlített. Szögletet követően Hart kiütötte a labdát, de középre, ahol Carlos Sánchez érkezett, és a kapuba továbbított. 2–2

A Manchester City nem hagyta válasz nélkül a kapott gólt, Fernandinho egy szöglet után mellel átvette a labdát, majd a kapuba talált. A City alaposan megizzadt az Aston Villa ellen, de sikerült kiharcolnia a győzelmet. 3–2

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
34. FORDULÓ
Manchester City–Aston Villa 3–2 (Agüero 3., Kolarov 66., Fernandinho 89., ill. Cleverley 68., C. Sánchez 85.)

KORÁBBAN
Burnley–Leicester City 0–1 (Vardy 60.)
Crystal Palace–Hull City 0–2 (N'Doye 51., 94.)
Newcastle United–Swansea City 2–3 (Pérez 20., S. de Jong 87., ill. Oliveira 45+2., Sigurdsson 49., Cork 71.)
Queens Park Rangers–West Ham United 0–0
Stoke City–Sunderland 1–1 (Adam 27., ill. Wickham 1.)
West Bromwich–Liverpool 0–0
Southampton–Tottenham 2–2
(Pelle 29., 65., ill. Lamela 43., Chadli 70.)