PL: kiütéses Tottenham-siker; szédületes félidővég Londonban

2017.12.09. 17:52
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 16. fordulójában a Tottenham hazai pályán 5–1-re kiütötte a végén szépítő Stoke Cityt.

A Tottenham játékosai ötször örülhettek (Fotó: AFP)

A találkozót Ryan Shawcross foglalta keretbe, az első félidő derekán a szerencsétlen mozdulatával a saját kapuját vette be (1–0), a végén pedig ő szerezte meg csapata becsületgólját.

A kettő között sokáig úgy tűnt, hogy Kane kihagyott ziccereiről szól majd a meccs, de Szon Hung Min második félidő elején szerzett találata (2–0) után az angol válogatott támadó is megtörte a jeget, előbb fejjel talált be, majd 16.5 méterről kilőtte a jobb alsót (4–0).

Nem sokkal később egy újabb villámgyors ellentámadás végén Eriksen is beköszönt a vendégeknek (5–0), aztán jött a már említett szépségtapasz (5–1).

A mérkőzés összefoglalója

Nem semmi félidőzárást láthattak a londoni Crystal Palace–Bournemouth mérkőzésre kilátogató szurkolók, hiszen a korán hátrányba kerülő hazaiak előbb egyenlítettek a 41. percben, majd nem sokkal később fordítottak is, de így sem mehettek előnnyel a szünetre, mert Defoe a 45+3. percben újra betalált. A 92. percben a házigazda büntetőből eldönthette volna a meccset, ám Benteke lövését Begovic védte, maradt a 2–2.

A Burnley a 39. perctől kezdve emberelőnyben játszva gyűrte le a Watfordot (1–0), a Swansea City a végén döntött Bony góljával (1–0), a Huddersfieldet pedig a duplázó Mounié vezette sikerre (2–0).

ANGOL PREMIER LEAGUE
16. FORDULÓ
West Ham United–Chelsea 1–0
(Arnautovic 6.)
Burnley–Watford 1–0 (Arfield 45.)
Crystal Palace–AFC Bournemouth 2–2 (Milivojevics 41. – 11-esből, Dann 44., ill. Defoe 10., 45+3.)
Huddersfield Town–Brighton & Hove Albion 2–0 (Mounié 12., 43.)
Swansea City–West Bromwich Albion 1–0 (Bony 81.)
Tottenham Hotspur–Stoke City 5–1 (Shawcross 21. – öngól, Szon Hung Min 53., Kane 54., 65., Eriksen 74., ill. Shawcross 80.)
Newcastle United–Leicester City 2–3 (Joselu 4., Gayle 73., ill. Mahrez 20., Gray 60., A. Pérez 86.)