PL: kikapott a Manchester City, a Swansea a tabella élén

2014.08.30. 17:53
Az angol labdarúgó-élvonal (Premier League) harmadik fordulójában a Manchester City hazai pályán 1–0-s vereséget szenvedett a Stoke Citytől. A Swansea 3–0-ra legyőzte a West Bromwich Albiont, ezzel átvette a vezetést a tabellán.

A Manchester City–Stoke City találkozóról ide kattintva olvashat bővebben.A Manchester City–Stoke City találkozóról ide kattintva olvashat bővebben.

Nathan Dyer már a második percben elindította a Swansea-t hibátlan teljesítményének megtartásához vezető útján, amikor betalált a WBA ellen. A walesiek szekerét Wayne Routledge tolta tovább, a 24. percben akrobatikus mozdulattal vette be a vendégek kapuját. A 71. percben ismét betalált Dyer, és mivel a Manchester City kikapott, a Swansea – legalább néhány óra erejéig – a Premier League táblázatának élére ugrott.

Fordulatos mérkőzést játszott a Crystal Palace, amely hamar, már az első percben megszerezte a vezetést a Newcastle United otthonában. A „szarkák" azonban a szünet előtt még egyenlíteni tudtak. A második játékrész úgy alakult, ahogy az első: vendéggóllal indult, de megint egyenlítettek a „szarkák", sőt ez alkalommal a vezetést is megszerezték. A 96. percben azonban érkezett a Manchester Unitedtől kölcsönvett Wilfried Zaha, és kiegyenlített: 3–3 lett a vége.

A QPR az első félidő hosszabbításában eldöntötte a Sunderland elleni találkozót, egy szöglet utáni kavarodást követően Charlie Austin talált be.

A West Ham United középpályása, Mark Noble góljával szerezte meg a vezetést, aki 30 méterről talált a Southampton kapujába. A szünet előtt azonban egyenlítettek, a második félidőben pedig megszerezték a vezetést a „szentek" Morgan Schneiderlin duplájának köszönhetően, és végül 3–1-re nyertek.

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
3. FORDULÓ

Manchester City–Stoke City 0–1 (M. Diouf 58.)
Newcastle United–Crystal Palace 3–3 (Janmaat 37., Aarons 73., Williamson 88., ill. Gayle 1., Puncheon 48., Zaha 96.)
Queens Park Rangers–Sunderland 1–0 (Austin 45+2.)
Swansea City–West Bromwich Albion 3–0 (N. Dyer 2., 71., Routledge 24.)
West Ham United–Southampton 1–3 (Noble 27., ill. Schneiderlin 45., 68., Pelle 83.)
18.30: Everton–Chelsea (Tv: DIGI Sport1)

1. Swansea 3 3 6–1 +5 9
2. Tottenham 2 2 5–0 +5 6
3. Chelsea 2 2 5–1 +4 6
4. Manchester City 3 2 1 5–2 +3 6
5. Southampton 3 1 1 1 4–3 +1 4
5. Arsenal 2 1 1 4–3 +1 4
7. Hull City 2 1 1 2–1 +1 4