PL: kétszer is vezetett az Aston Villa, mégis kikapott

K. B.K. B.
2021.05.16. 15:26
Noha a rivális kétszer is vezetett, végül a Crystal Palace örülhetett (Fotó: AFP)
A Crystal Palace hazai pályán izgalmas meccsen 3–2-es diadalt aratott az Aston Villa felett az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban vasárnap.

A Premier League tabellájának 14. helyén álló Crystal Palace a 11. pozícióban tanyázó Aston Villát fogadta a 36. fordulóban. A vezetést a vendégek szerezték meg a 17. percben: John McGinn remek ütemben érkezett az épp elé pattanó labdára, amellyel a bal alsó sarkot célozta meg, végül a lövés a kapufáról vágódott a hálóba.

Negyedórával később Christian Benteke értékesítette fejjel Tyrick Mitchell beadását (1–1).

Nagyjából két percig örülhettek a hazaiak: Anwar El Ghazira nem figyeltek a védők, aki így lényegében gond nélkül gurított a kapuba hét méterről (1–2).

Jobb hajrát aligha tervezhetett volna a Crystal Palace: előbb a 75. percben. Wilfried Zaha egyenlített (lövéseAhmed Elmohamadi védőről pattant a kapuba), majd – kilenc perccel később – Mitchell érdekes mozdulattal, vállal állította be a 3–2-es végeredményt.

ANGOL PREMIER LEAGUE
36. FORDULÓ
Crystal Palace–Aston Villa 3–2
(Benteke 32., Zaha 75., T. Mitchell 84., ill. McGinn 17., El Ghazi 34.)

KORÁBBAN
Szombaton játszották

Burnley–Leeds United 0–4 (Klich 44., Harrison 60., Rodrigo 77., 79.)
Southampton–Fulham 3–1
(C. Adams 27., Tella 60., Walcott 82., ill. F. Carvalho 75.)
Brighton–West Ham United 1–1 (Wellbeck 84., ill. Benrahma 87.)

Pénteken játszották
Newcastle United–Manchester City 3–4 (Krafth 25., Joelinton 45+6. – 11-esből, Willock 63., ill. Ferran Torres 42., 64., 66., Cancelo 39.)
Korábban
Manchester United–Leicester 1–2 (Greenwood 15., ill. L. Thomas 10., Söyüncü 66.)
Chelsea–Arsenal 0–1