PL: Kane gólrekordot döntött, a Spurs kitömte a Sotont

2017.12.26. 15:20
Harry Kane egymás után második meccsén triplázott (Fotó: AFP)
A Tottenham az ismét triplázó Harry Kane vezérletével 5–2-re kiütötte a Southamptont az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 20. fordulójának nyitó mérkőzésén.

Harry Kane gyakorlatilag ott folytatta a gólgyártást, ahol a Burnley elleni meccsen (akkor mesterhármast szerzett) abbahagyta: az angol támadó először a 22. percben, fejjel vette be a Christian Eriksen szabadrúgására érthetetlen módon nem kimozduló Fraser Forster kapuját (1–0).

A Tottenham futballistája ezzel a találattal megelőzte Alan Shearert az egy naptári évben legtöbb PL-gólt szerzők rangsorában, és ezzel még nem volt vége...

„Varázslatos esztendőd volt, megérdemled, hogy te tartsd ezt a rekordot. Szép munka, csak így tovább” – gratulált Shearer az új rekordernek.

A 24 éves klasszis pár perccel a szünet előtt másodszor is betalált egy szépen végigvitt kontra végén, 38-ra növelve idei bajnoki góljai számát (2–0).

A fordulás után Shane Long és Mario Lemina is szépíthetett volna, azonban előbbi a kapusba lőtt nagy helyzetben, míg utóbbi csak a lécet találta el. Ezt pedig kegyetlenül megbüntette a Spurs...

A „válaszcsapást” Dele Alli kezdte meg, aki október után talált be ismét a bajnokságban – gyönyörűen kilőve a bal alsót –, majd két percre rá a Kane-nek és Allinak is gólpasszt adó Szon Hung Min is eredményes volt egy kontra lezárásaként (4–0).

2003

A Soton Szofiane Bufal révén szépített – Hugo Lloris alaposan benne volt a rövid sarokba kapott gólban –, a londoniak viszont gyorsan válaszoltak, a teljesítményére a koronát feltevő Kane szerezte meg néhány napon belül a második tripláját (5–1). A Tottenham csatára egyébként a hatodik „hármasát” jegyezte 2017-ben a Premier League-ben, ez korábban még egy játékosnak sem sikerült. És ha mindez nem elég: Kane 52 tétmeccsen (klub és válogatott) szerzett 56 góllal zárja az évet, az európai topligás játékosokat figyelembe véve nem volt nála eredményesebb.

A végeredményt Dusan Tadics állította be, a szerb egy szöglet után emelte át Llorist, aki csak belekapni tudott a labdába (5–2).

A Tottenham győzelmének köszönhetően feljött a negyedik helyre, igaz, a Liverpool még pályára lép a fordulóban: a Swansea-t fogadja a Jürgen Klopp-együttes.

ANGOL PREMIER LEAGUE
20. FORDULÓ
Tottenham Hotspur–Southampton 5–2 (Kane 22., 39., 67., Alli 49., Szon Hung Min 51., ill. Boufal 64., Tadics 82.)
AFC Bournemouth–West Ham United 3–3 (Gosnling 29., Aké 57., Wilson 91., ill. Collins 7., Arnautovic 82., 89.)
Chelsea–Brighton & Hove Albion 2–0 (Morata 47., M. Alonso 61.)
Huddersfield Town–Stoke City 1–1 (Ince 10., ill. Sobhi 60.)
Manchester United–Burnley 2–2 (Lingard 53., 91., ill. Barnes 3., Defour 36.)
Watford–Leicester City 2–1 (Wague 45., Doucouré 65., ill. Mahrez 37.)
West Bromwich Albion–Everton 0–0
Liverpool–Swansea City 5–0 (Coutinho 6., Firmino 52., 66., Alexander-Arnold 65., Oxlade-Chamberlain 82.)