PL: hihetetlen! Az Arsenal még mindig 0 pontos idén idegenben

2018.04.15. 16:22
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 34. fordulójában a Newcastle hazai pályán hátrányból fordítva legyőzte az Arsenalt.
A Newcastle is legyőzte az Arsenalt, amely mind az öt idegenbeli PL-meccsét elvesztette 2018-ban (Fotó: AFP)

Nehéz lenne állítani, hogy az Arsenal idén remekelt volna vendégként a bajnokságban, hiszen 2018-ban mind a négy idegenbeli fellépésén kikapott a londoni csapat. Az viszont pozitív előjelnek számított az Arsenal számára, hogy sorozatban 10 győzelmet aratott a Newcastle felett!

Az első negyedóra végéhez közeledve előnybe került az Arsenal, a nem sokkal korábban nagyot kapó Lacazette góllal válaszolt: Mustafi a saját térfeléről indította Aubameyangot, akinek a centerezésére a francia érkezett, és a léc alá lőtt (0–1).

Ez volt az együttes 100. gólja az idényben – természetesen minden sorozatot figyelembe véve – ezzel a Manchester City, a Liverpool és a Tottenham után negyedik angol klubként érte el ezt a határt.

A „szarkák” nem roppantak meg, és az első fél óra végén jött a válasz: Shelvey tért ölelő indítását követően Yedlin a jobb oldalról beadott, sAyozePéreza rövidbe pörgetett(1–1).

A találat előtt kilenc hazai játékos ért labdába, összesen tizenegy alkalommal!

Az Arsenal hiába birtokolta a labdát több mint 70 százalékban az első félidő során, újabb gólt a legnagyobb lehetőségekből sem tudott szerezni, így 1–1-gyel fordultak a felek.

A második félidő derekán előbb Iwobi távoli lökete kerülte el a hazai bal alsót, majd az Arsenal-védők nem tudtak tisztázni, s Ayoze Pérez sarkazása utánMattRitchie kilőtte a hosszút (2–1).

Ez már az Arsenal 45. kapott gólja volt a szezonban 33 meccs alatt – egy évvel ezelőtt az egész idény alatt 44-et kapott a londoni gárda.

Az utolsó negyedóra kezdetén Kenedy megpattanó lövése a lécen csattant, majd a végjátékban Lacazette lőtt az oldalhálóba, így az Newcastle 12 nyeretlen mérkőzést követően legyőzte az idén a BL-ben vendégként továbbra is pont nélküli Arsenalt!

ANGOL PREMIER LEAGUE
34. FORDULÓ
Newcastle United–Arsenal 2–1 (Ayoze Pérez 29., Ritchie 68., ill. Lacazette 14.)
Manchester United–West Bromwich Albion 0–1 (Jay Rodriguez 73.)

SZOMBATON
Burnley–Leicester City 2–1(Ch. Wood 6., K. Long 9., ill. Vardy 72.)
Crystal Palace–Brighton & Hove Albion 3–2 (Zaha 5., 24., Tomkins 14., ill. G. Murray 18., Izquierdo 34.)
Huddersfield Town–Watford1–0(Ince 91.)
Swansea City–Everton 1–1
(J. Ayew 71., ill. Naughton 43. – öngól)
Liverpool–AFC Bournemouth3–0 (Mané 7., Szalah 69., Firmino 90.)
Southampton–Chelsea 2–3(Tadics 21., Bednarek 60., ill. Giroud 70., 79., E. Hazard 75.)
Tottenham Hotspur–Manchester City 1–3 (C. Eriksen 42., ill. Jesus 22., Gündogan 25. – 11-esből, Sterling 72.)
1. Manchester City3328 3 293–25+6887
2. Manchester United3322 5 663–26+3771
3. Liverpool342010 478–35+4370
4. Tottenham3320 7 665–30+3567
5. Chelsea3318 6 957–33+2460