PL: hibátlan Yaya Touré, élre állt a Manchester City

2015.08.10. 22:55
Yaya Touré kimagaslott a mezőnyből (Fotó: Action Images)
Az angol labdarúgó Premier League 1. fordulójának záró mérkőzésén a Manchester City 3–0-ra győzte le a West Bromwich Albiont a Hawthorns stadionban.

A kezdőrúgás előtt bemutatták a West Brom új szerzeményét, a Zenittől klubrekordért megvásárolt venezuelai Salomón Rondónt – de a hazaiaknak nagyjából ennyi öröme telt a meccsben.

A City végig könnyedén kézben tartotta a mérkőzést, és az első félidőben szenzációs teljesítményt nyújtó Yaya Touré vezérletével gyorsan előnyt szerzett. A 9. percben Jesús Navas passza után Touré lőtt kapura, a lövésbe beleért David Silva, majd a védő Craig Dawson is, végül az utóbbiról csorgott a hálóba a labda (0–1).

A 24. percben megint jött Yaya Touré, aki remek kényszerítőt játszott meg Wilfried Bonyval, majd remek gólt lőtt a tizenhatoson kívülről (0–2). Az elefántcsontparti sztár az első félidőt két góllal és 98 százalékos passzolási pontossággal zárta.

Egy kis City csiki-csuki: a 2. gól ábrája az Opta infografikáján

A West Brom csak egy les miatt meg nem adott gólt jegyezhetett fel, a 60. percben pedig ismét megadta magát, Vincent Kompany talált vállal a hazai kapuba, majd a hirdetőtáblára állva hergelte a tomboló City-drukkereket (0–3).

A hajrá unalomba (a City-hívek részéről meg ollézásba) fulladt, a manchesteriek luxuscserepadjáról beállt még néhány sztár – Manuel Pellegrini csapata végtelenül simán nyert 3–0-ra és átvette a vezetést a tabellán.