PL: hiába Camarasa álomgólja, a Chelsea a hajrában elintézte a Cardiffot

2019.03.31. 17:00
Loftus-Cheek a 91. percben nyerte meg a meccset a Chelsea-nek (Fotó: AFP)
A Chelsea a 84. és a 91. percben született góllal 2–1-re nyert a Cardiff City otthonában az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 32. fordulójában.

A Cardiff City igazi „underdogként" készülhetett a Chelsea elleni találkozóra. Mint az Opta statisztikusai felhívták rá a figyelmet, 2013 novembere óta nem történt olyan a csapattal, hogy a nagy hatoshoz sorolt együttes (Manchester City, Liverpool, Tottenham, Manchester United, Arsenal, Chelsea) valamelyikével szemben pontot szerzett volna.

Az első félidő nyomasztó mezőnyfölényt hozott a londoniak részéről, ám hiába birtokolták 70 százalék fölött a labdát, kaput találó lövése vagy fejese nem volt Maurizio Sarri együttesének az első félidőben!

A fordulás után sem a Chelsea-nél tört meg a jég, hanem a 18. helyen álló házigazdánál! Harry Arter középre nyesett labdáját Victor Camarasa vágta kapásból a bal felső sarokba (1–0).

A hazai siker azonban elmaradt…

Ehhez pedig a játékvezető hibája is kellett, aki a 84. percben megadta César Azpilicueta fejesét, holott a spanyol bekk egyértelműen lesen állt, amikor Marcos Alonso elé csúsztatta a labdát (1–1).

A 91. percben érkezett Ruben Loftus-Cheek, aki a Chelsea-re az utóbbi években nem épp jellemző módon, a hosszabbításban megszerezte a londoniak győztes találatát is (1–2). Legutóbb 2014 februárjában tett ilyet az együttes, akkor Frank Lampard az Everton ellen volt eredményes a ráadás pillanataiban.