PL: Arsenal-győzelem Arsene Wenger 750. PL-meccsén

2016.04.30. 20:38
Nehezen, de megvan a három pont (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 36. fordulójában az Arsenal 1–0-ra legyőzte hazai pályán a Norwichot, ezzel még nehezebb helyzetbe hozta a bennmaradásért küzdő „pintyeket”.

Az Arsenal menedzsere, Arsene Wenger történelmi mérkőzéshez érkezett, hiszen a Norwich elleni volt a 750. Premier League-meccse az Arsenal élén. Ennél több PL-találkozót csak Sir Alex Ferguson számlál. A történelmi tett ellenére voltak olyan hazai szurkolók, akik transzparensekkel szólították fel a klub elöljáróit a francia szakember menesztésére.

A megszokott módon óriási labdabirtoklási fölényben futballozott az első félidőben az Arsenal, mégis Petr Cech-nek adódtak nagyobb védenivalói.

A második játékrész is londoni mezőnyfölénnyel kezdődött, melynek az 59. percben lett meg az eredménye. Olivier Giroud fejelt le egy beívelt labdát a három perccel korábban csereként beállt Danny Welbeck elé, aki kihasználta a lehetőséget, és a Norwich kapujának jobb alsó sarkába vágta a labdát. 1–0

Az utolsó percekben már hiába próbálkozott a vendég csapat, nem tudott változtatni az eredményen. Győzelmével az Arsenal visszaállt a tabella harmadik helyére, a Norwich azonban nagyon nehéz helyzetbe került a ma győzelmet arató Newcastle-vel szemben.

ANGOL PREMIER LEAGUE
36. FORDULÓ

Arsenal–Norwich 1–0 (Welbeck 59.)
KORÁBBAN
Watford–Aston Villa 3–2 (Abdi 45+2., Deeney 90., 93., ill. Clark 28., J. Ajew 48.)
Everton–Bournemouth 2–1 (Cleverley 7., Baines 64., ill. Pugh 9.)
Newcastle United–Crystal Palace 1–0 (Townsend 58.)
Stoke City–Sunderland 1–1 (Arnautovic 50., ill. Defoe 94.)
West Bromwich Albion–West Ham United 0–3 (Kouyaté 34., Noble 45+2., 79.)

1. Leicester City 35 22 10 3 63–33 +30 76
2. Tottenham 35 19 12 4 65–26 +39 69
3. Arsenal 36 19 10 7 59–34 +25 67
4. Manchester City 35 19 7 9 66–34 +32 64